Jozef Milan Basketbal

Tréner Svitek: Dievčatá bojovali statočne, som na ne hrdý

Basketbalistky MBK Ružomberok neuspeli ani v treťom vystúpení v H-skupine Európskeho pohára FIBA, keď vo štvrtok prehrali v Koniarni s tureckým tímom Antakya Belediyesi Genclik.

Ilustračný obrázok k článku Tréner Svitek: Dievčatá bojovali statočne, som na ne hrdý

MBK Ružomberok – Antakya Belediyesi Genclik 62:70 (29:31)

MBK: Holmesová 31/4 trojky, Kmeťová 8, Černáková 5, Tetemondová 4 Minčíková 0 (Anderssonová 9, D. Baburová 3, Brezániová 2). Antakya: Andersonová 32/ 4 trojky, Stricklenová 14.

TH 15/11 – 16/11, fauly: 15:14, Rozhodovali: Lenczowski (Poľ.), Simonov (Nem.) a Vladic (Rak), 1150 divákov.

Po úvode, ktorý charakterizovali mnohé nepresnosti, Ružomberok v 9. minúte odskočil o šesť bodov – 15:9. Rovnaký rozdiel svietil na tabuli aj na začiatku druhej štvrtiny – 17:11. Lenže potom sa domácim dievčatám prestalo strelecky dariť a v 19. minúte prehrávali 27:31. V 27. min. Ružomberok viedol 44:38. Pred závrečnou štvrtinou bol stav 48:48. Liptáčkam nevyšla prvá polovica záverečnej štvrtiny, v 35. minúte prehrávali 52:61 a bolo rozhodnuté.

V úvodnom dueli prehrali Ružomberčanky s litovským Kibirkstisom Vilnius 54:59, následne podľahli na palubovke favorizovaného izraelského družstva Elitzur Ramla 70:77. Izraelský víťaz súťaže z roku 2011 sa však medzičasom pre finančné problémy z tohto ročníka odhlásil a FIBA jeho výsledky v skupine anulovala.

Štefan Svitek, tréner Ružomberka: „Súper dokázal využiť výškovú a váhovú prevahu. Mrzí ma, že sa nám nepodarilo pokryť jeho najlepšiu strelkyňu Andersonovú, hoci sme o jej streleckých kvalitách veľmi dobre vedeli. O výsledku sa rozhodlo v úvodnej päťminútovke záverečnej štvrtiny, keď sa nám Turkyne výraznejšie bodovo vzdialili. Prehrali sme s oveľa skúsenejším družstvom. Dievčatá však statočne bojovali, som hrdý na ich výkon.“