Petra Janigová Futbal

Béčko porazilo Lučenec a s jeseňou sa rozlúčilo víťazne

Ružomberská rezerva si po posledných vlažných výkonoch konečne vybrala svoj lepší deň. V záverečnom kole jesennej časti 2. futbalovej ligy zdolala Lučenec presvedčivo 2:0. Víťazstvo bolo o to dôležitejšie, že Ružomberok v šesť bodovom zápase odsunul

Zverenci trénera Rusnáka zatlačili Lučenec hneď na úvod. Michalík mal pred svojou bránou rušno najmä v 1. polčase, keď ho domáci útok testoval zo všetkých strán. V 12. minúte sa rozchytal na Gerecovej strele, ktorú vytesnil na roh. Ešte lepšiu šancu si Ružomberok vypracoval v 29. minúte. Gólovú prihrávku vysunul pred obranu hostí Almaský, loptu si v behu prebral Šmahaj, lenže pri zakončení mu odskočila a z tutovky nebolo nič. Na druhej strane mali rovnakú príležitosť futbalisti Lučenca. O loptu sa pri rozohrávke nechal pripraviť Práznovský a Smieška aj so šťastím telom zabránil istému Petráňovmu gólu. Záver polčasu patril Ružomberku, ktorý za päť minút rozhodol celý zápas. Skóre otvorila učebnicová spolupráca Bieláka so Šmahajom, keď druhý menovaný krížnou strelou nedal Michalíkovi šancu. Na druhý gól zamiesil Almaský, presný center posadil na hlavu úplne voľnému Bielákovi a gólman Lučenca sa za loptou načahoval márne. V druhom dejstve si už Ruža svoje vedenie postrážila, hŕstku divákov zaujala iba Šmahajova strela z úvodu, ktorú brankár vyrazil a rovnako si v nadstavenom čase poradil aj s Bielákovým prudkým pokusom. Béčko sa vďaka víťazstvu vyhuplo nad svojich tabuľkových susedov z Lučenca a Liptovského Mikuláša a keďže zakopla aj Petržalka, prezimuje na potešiteľnom deviatom mieste.

Vladimír Rusnák st., tréner MFK Ružomberok B: „ V šesťbodovom zápase sme vyhrali 2:0, ale myslím, že keby sme premenili len polovicu šancí, tak mohol byť výsledok ešte krajší. Trošku ma mrzí, že chlapci v druhom polčase už nehrali tak aktívne smerom dopredu, dnes si mohli schuti zahrať, lebo súper bol prijateľný, ale výsledok ma teší. Hráčov som nabádal, aby dali do 60. minúty aj tretí gól, súper by odpadol a hrali by sme futbal aj pre divákov. Lenže prestali sme behať, prestali sme kombinovať a aj napriek pekným gólom to dnes bolo v koncovke veľmi biedne.“

MFK Ružomberok „B“ – FK LAFC Lučenec 2:0 (2:0)

Góly: 37. Šmahaj, 43. Bielák, ŽK: 48. V. Kováč, 63. Gallo – 31. Mižík, 56. Daško, 56. Kulík, rozhodovali: Ihring – Ádám, Poracký, 172 divákov

Zostavy: MFK B: Smieška – Švrček, Gallo, Práznovský, Janso (K) (58. Ondrík), Gerec, Nagy, Bielák, Kováč (70. Lupták ml.), Almaský, Šmahaj (77. Lupták st.) FK LAFC: Michalík (K) – Szabó, Mižík, Daško, Gálik, Petráň, Beňo, Opiela, Kulík (73. Ravas), Hloušek (77. Hanták), Pyrka (58. Fíber)