Ivana Milanová Futbal Šport

Chýbala kreativita: Opäť spravodlivá remíza

V 22. kole Fortuna ligy si v sobotu poobede (4.3.2017) zahrali Dunajská Streda, ktorá sa musela zaobísť hneď bez dvoch hráčov, s MFK Ružomberok.

Ilustračný obrázok k článku Chýbala kreativita: Opäť spravodlivá remíza

MFK Ružomberok: Hajdúch – Peter Maslo, Kružliak, Ján Maslo, Kupec – Nagy, Takáč (78. Gerát) – Gál-Andrezly, Faško (68. Sapara), Daniel (76. Lovás) – Mareš

DAC Dunajská Streda: Živkovič, Huk, Šatka, Davis – Ljubicic – Štepanovský (71. Brašeň), Sarr (77. Kontár), Simon (86. Mészáros), Pačinda – Šafranko

Rozhodoval: Očenáš

Žlté karty: Ljubicic – Mareš, Gál-Andrezly, Gerát

Diváci: 5045

Komentár:

Dunajská Streda sa musela zaobísť hneď bez dvoch hráčov. Vo štvrtok utrpela únavovú zlomeninu nová akvizícia Mervó a pred zápasom vypadol stredopoliar Vida. Už v piatej minúte hrozili domáci, Živkovičov center hostia vyhlavičkovali, z hranice šestnástky potom nebezpečne vystrelil Davis. V 9. minúte išla do vedenia Dunajská Streda, keď po malej domov chcel loptu vykopnúť brankár Hajdúch, ale do strely sa hodil Šafranko a lopta skončila v sieti – 1:0. V 17. minúte už mohlo byť dvojgólové vedenie pre domácich, najprv po Šafrankovej šanci skončila lopta na brvne, následne Sarrova hlavička skončila tesne vedľa. V prvej polhodine bol aktívnejší DAC, jeho hráč viackrát skúšali pozornosť brankára Hajdúcha, ale gólový efekt to neprinieslo. V 36. minúte po rohovom kope Živkoviča hlavičkoval Ljubičič, ale Hajdúch stihol zakročiť. V 41. minúte hrozil z priameho kopu opäť Ljubičič, ale strela skončila vedľa. V 42. minúte prišiel vyrovnávajúci gól, akciu hostí zakončil Peter Maslo – 1:1. DAC inkasoval gól po 323 minútach.

Druhý polčas začali obe mužstvá aktívne, postupne prichádzali útoky na jednej i na druhej strane. Vážnu šancu na skórovanie mal Štepanovský v 64. minúte, ale strela z pravej strany skončila vedľa. V 74. minúte vyslal nebezpečnú strelu Sapara, lopta skončila tesne vedľa Slávikovej brány. Veľkú šancu spálil v 85. minúte Mareš, po chybe domácej obrany hráč Ružomberka zblízka nastrelil brankára Slávika. Do konca zápasu sa už skóre nemenilo, Dunajská Streda stratila prvé body na novom štadióne a mužstvo inkasovalo po 323 minútach.

DAC Dunajská Streda – MFK Ružomberok 1:1

Hlasy trénerov

Csaba László, tréner Dunajskej Stredy:„O vetre a o počasí nechcem hovoriť, lebo niekedy sa hrá za slnečného počasia, niekedy v daždi. Som sklamaný, lebo sme vedeli, že Ružomberok je nebezpečný pri štandardných situáciách. Do 42. minúty sme dominovali, mali sme aj šancu na druhý gól, súper však vyrovnal. Po prestávke sme mali tlak, chýbala však kreativita. Pre nás je to sklamanie, ale neprehrali sme. Teraz sa už musíme koncentrovať na utorňajší pohárový zápas.“

Norbert Hrnčár, tréner Ružomberka: „Nepríjemné veterné počasie ovplyvnilo zápas, ktorý bol z našej strany takticky dobre zvládnutý. Prišli sme do Dunajskej Stredy s cieľom, aby sa k nám DAC nepriblížil. Remíza je spravodlivá.“