Futbal

Pod Čebraťom videli diváci výborný futbal: Ružomberok porazil Žilinu

Novému koučovi Liptákov Jozefovi Chovancovi trénerska premiéra na Slovensku vyšla. MFK Ružomberok, po dvoch prehrách v rade, si do tabuľky pripísal tri body, keď v krajskom derby porazil MŠK Žilina.

Ilustračný obrázok k článku Pod Čebraťom videli diváci výborný futbal: Ružomberok porazil Žilinu

MFK Ružomberok – MŠK Žilina 3:2 (2:1)

Góly: 24. Lovás, 35. Tawamba, 47. Ďubek – 6. Jurčo, 75. Káčer. Rozhodoval: Jaška, ŽK: Zošák, Kováč (obaja Ružomberok), 2416 divákov

Ružomberok: P. Kováč – L. Lupták, Greššák, Adamovič, Maslo – Szőke – Zošák, Zreľák, Ďubek (90+. R. Bartoš), Lovás (83. Mart. Nagy) – Tawamba (68. Serečin) Žilina: Krnáč – Mabouka, Škriniar (85. Paur), Králik, Hučko (58. Škvarka) – Pečovský – Mihalík, Lupčo, William, Jelič – Jurčo (48. Káčer)

V 6. minúte Jurčo dostal ideálny pas za obranu Liptákov, domáci brankár Kováč jeho strelu síce skrotil, no aj tak skončila v sieti – 0:1. Ružomberčanov inkasovaný gól nepoložil na kolená, ale naopak vyburcoval do zvýšených obrátok. O štyri minúty neskôr Krnáč čaroval na bránkovej čiare po strele Zreľáka, a tak skóre sa ešte nemenilo. V 19. min. žilinský stopér Škriniar sa dopustil obrovskej hrúbky, prihral na nohu protihráčovi Zreľákovi, ktorý parádnou ranou spoza šestnástky opečiatkoval ľavú žrď, keď gólman Krnáč bol iba štatistom. V 24. minúte sa už ale domáci diváci dočkali vyrovnávajúceho gólu. Tawamba cez brániaceho Králika prihral Ďubekovi, ktorý posunul k Lovásovi a jeho presná a nekompromisná strela bola pre Krnáča nechytateľná. V 35. minúte Ďubek vybojoval roh, sám z pravej strany ľavačkou milimetrovo posadil loptu na hlavu najvyššie skákajúceho Tawambovu a Kamerunčan dvanástym gólom v tejto sezóne otočil skóre na 2:1. V 43. minúte Tawamba z ôsmich metrov z voleja pálil nad.

Druhé dejstvo výborne hrajúci Ružomberčania otvorili učebnicovou akciou. Zošák zobral loptu prenikajúcemu Hučkovi, potiahol akciu po pravej strane, po narázačke s Tawambom našiel Ďubeka a kapitán MFK ľavou nohou trafil k žrdi – 3:1. V 68. minúte mohli „šošoni“ streliť kontaktný gól, najprv Škvarka zblízka trafil brvno a vzápätí William v tutovke namieril nad. Žilinčania v týchto fázach mali prevahu a boli čoraz nebezpečnejší. V 68. Jelič v sľubnej pozícii hlavičkoval tesne vedľa. V 75. minúte hostia znížili, keď zblízka loptu do siete doklepol striedajúci Káčer. O štyri minúty na to zbehol Škvarka a Kováč s jeho prudkým projektilom mal plné ruky práce. Hostia až do konca tlačili, ale vyrovnania sa nedočkali. Žilina v druhom polčase mala úplne inú, ďaleko lepšiu tvár, než do prestávky.

Jozef Chovanec, tréner Ružomberka: „Pred zápasom som bol v zložitej situácii, niektorí hráči boli zranení, niektorí zase nastupovali so zdravotnými problémami. Vedúci gól Žiliny nás samozrejme zaskočil, náš výkon bol taký ustráchaný. No dokázali sme sa s tým vyrovnať, prevzali sme iniciatívu a dostávali sme sa aj do nebezpečných situácií. Vyvrcholilo to na začiatku druhého polčasu, keď sme upravili na 3:1. Od tohto okamihu ale začala hrať Žilina a my sme mali veľké problémy. Možno povedať, že víťazstvo sme utrpeli.“

Adrián Guľa, tréner Žiliny: „Videli sme rušný a zaujímavý zápas. Mali sme dobrý vstup, dali sme gól Jurčom. To v našich radoch pôsobilo viac opatrnosti ako aktivity, súper prevzal iniciatívu a zaslúžene sa dostal po štandardke a po rýchlom protiútoku do vedenia 2:1. V druhej časti sme zaváhali pri gólovej situácii, no od toho momentu sme boli lepším mužstvom. Napriek dvojgólovému rozdielu sme šliapali a vypracovali sme si dostatok príležitostí, aby sme zápas nielen zdramatizovali, ale aj vyrovnali. Zlyhali sme len v koncovke, v efektivite, preto domáci zo všetkých síl doviedli zápas do víťazného konca.“