Ivana Milanová Futbal

Dlho očakávané VÍŤAZSTVO: MFK Ružomberok - DAC Dunajská Streda 3:0

Futbalová Fortuna liga 2015/2016 vyvrcholila zápasom záverečného 33. kola. Na našom trávniku sme privítali Dunajskú Stredu a hoci sme v posledných dvoch stretnutiach ťahali za kratší koniec, včera sme zakončili sezónu úspešne.

Ilustračný obrázok k článku Dlho očakávané VÍŤAZSTVO: MFK Ružomberok - DAC Dunajská Streda 3:0

MFK Ružomberok – DAC Dunajská Streda 3:0 (2:0)

Góly: 29. Ďubek (z 11 m), 44. Lačný (z 11 m), 72. Zošák. Rozhodoval: Prešinský, ŽK: Jakubko – Szépe, Huk, Michalík, Štepanovský, Zápas sledovalo: 1088 divákov. Zostavy a striedania: Ružomberok: Hajdúch – P. Maslo (76. Daghbašjyan), J. Maslo, Kružliak, Boszorád – M. Nagy – Gál-Andrezly, Ďubek, Lovás (81. Kučera) – Lačný (46. Zošák), Jakubko
Dunajská Streda: Milošovič – Živkovič, Michalík, Szépe, Kwin – Huk – Štepanovský, Ľupták, Pačinda, Stephens (46. Černák) – Polievka (67. Mészáros)

PRIEBEH STRETNUTIA

V 5. minúte Nagy peknou kolmicou oslovil Lačného, ten potiahol loptu až do šestnástky, kde si zasekol jedného z hráčov DAC, ale ku koncovke sa nedostal. V 12. minúte to bol opäť Lačný, ktorého center Gála-Adrezlyho našiel pred pred bránou hostí, ale tiesnený hráč MFK sa v koncovke nepresadil. V 17. minúte mal veľkú príležitosť na otvorenie skóre Nagy, no z minisúboja so štítom vyšiel brankár Dunajskej Stredy Miloševič. O štyri minúty neskôr nebezpečný brejk Polievku v poslednej chvíli stopol Boszorád. V 28. minúte Szépe vo vlastnom „veľkom vápne“ fauloval Jakubka a Ďubek z nariadenej penalty dostal domácich do vedenia. Od tejto chvíle Liptáci až do konca polčasu mali jednoznačne navrch. V 34. minúte na konci vydarenej akcie MFK bol J. Maslo, hlavou ale namieril nad. V 40. minúte sa Lačný rútil na Milošoviča, ale nepochodil. Minútu pred naplnením prvého polčasu strelecký pokus Gála-Andrezlyho skončil na ruke Michalíka a druhú ružomberskú jedenástku zužitkoval Lačný.

Aj druhé dejstvo Ruža začala s ofenzívnym apetítom. V 58. minúte sa ale po Poliovkovej bombe zatriaslo ich brvno. O tri minúty na to na druhej strane Miloševič chytil Gálovi-Andrezlymu hlavičku. V 63. minúte tretí úspech MFK mal na kopačke Nagy, ale netrafil bránu. V 72. minúte Hajdúch reflexívne vychytal Meszárosa. Vzápätí Zošák zblízka zvýšil na 3:0. V 90. minúte mal tutovku Kwin na čestný úspech, ale proti bola Hajdúchova bravúra.

HLASY TRÉNEROV

Ladislav Pecko, tréner Ružomberka: "Som rád, že aspoň na záver sezóny sme si užili víťazstva, ktorých sme tiež mali málo. Samozrejme, sezóna mohla byť lepšia, alebo chceli sme, aby bola lepšia. Máme na čom stavať i vieme, kde sme urobili chyby… Pred zápasom som povedal, nech si to chlapci rozdajú na ihrisku, boli šance na oboch stranách, my sme dali góly. Boli tam krásne akcie. Som rád, že sa to rozhodlo na ihrisku.“

Tomislav Marič, tréner DAC Dunajská Streda: „Nebudem špeciálne analyzovať tento zápas, myslím si, že všetci sme šťastní, že táto sezóna sa už konečne skončila. Našim najväčším problémom bolo, že vonku sme nedokázali uhrať toľko bodov, koľko v domácom prostredí. Aj keď sme prehrali 0:3, pochválil by som mojich hráčov. Bolo však vidno, že týmto mladým hráčom chýba trochu viac pokoja a ľahkosti. Chcem sa poďakovať realizačnému tímu a ľuďom, ktorí so mnou spolupracovali.“