Jozef Milan Futbal

Dočkali sme sa, tri body sú doma!

V 27. kole Corgoň ligy sa v sobotu (14.04.) futbalisti MFK Ružomberok stretli s mužstvom MFK Košice, šiesty celok tabuľky s tretím od konca.

**MFK Ružomberok – MFK Košice 2:0 (1:0) ** Góly: 21. Masaryk, 85. J. Vavrík. Rozhodoval: Jaška, ŽK: J. Chovanec – Kuzma, Viazanko, 1412 divákov.

Domáci začali s ofenzívnym apetítom, ako prvý sa do dobrej streleckej príležitosti dostal Masaryk, no zvnútra šestnástky ľavačkou prekopol košickú bránu. V 12. min. Masaryk hruďou stlmil loptu Poliačkovi a ten tesne minul košický „obdĺžnik". O dve minúty na to bolo horúcou pred ružomberskou bránou, po prvom rohovom kope hostí Redžepi zblízka mieril vedľa. V 21. min. skóre otvoril Masaryk, keď po Maslovej hlavičke a zákroku Tofiloského doklepol loptu do siete. Hostia potom mali pár ofenzívnych náznakov, ale k zakončeniu sa nedostali. V 37. min. mal košický gólman plné ruky práce, keď ho hlavou natiahol vlastný stopér Radžepi.

V prvom polčase Ružomberčania jasne dominovali, po zmene strán však už poľavili, hra sa zväčša prelínala medzi šestnástkami. V 62. min. sa Karaš dostal za obranu Liptákov, ale zoči – voči Hrdličkovi nemal presnú mušku. V 74. min. si domáce publikum poriadne vydýchlo, Kuzma poslal Karaša až pred Hrdličku, no ten „miliónovú“ príležitosť trestuhodne spálil. Naopak v 85. padla zápasová definitíva, keď J. Vavrík hlavou za Tofiloského chrbát usmernil Pekárov center. V 90. min. však mohol mať posledné slovo Viazanko, ale Hrdlička ho vychytal. Ružomberčania si zaslúžene zaknihovali prvé domáce víťazstvo na jar.

Zostavy a striedania: Ružomberok: Hrdlička – P. Maslo, Kostelný, Nosek, J. Chovanec – J. Vavrík, Ďubek (60. Hoferica) – Skalák (67. Oboya). Poliaček (87. Bielák) Š. Pekár – Masaryk Košice: Tofiloski – Mik. Tóth (86. Ostojič), Kavka, Redžepi, Milojevič – Hovančík (69. Škutka) – Pačinda (84., K. Kuzma, Karaš, Viazanko – Diaby

Aleš Křeček, tréner Ružomberka://** „Chceli sme potvrdiť tri body z Dunajskej Stredy, Vedeli sme, že nás čaká súper, ktorý na jar hrá vonku veľmi dobre. Aj u nás sa presadzoval kvalitnou kombinačnou hrou. Scenár zápasu bol taký, ako sme očakávali. V prvom polčase sme sa viac snažili hrať, súper bránil svoju „polku“ a snažil sa chodiť do rýchlych protiútokov. Druhý polčas už nebol z našej strany taký, ako sme si predstavovali. Už sme neboli tak aktívni a aj súper si vytvoril gólové príležitosti.“**//

Ladislav Šimčo, tréner Košíc: „Vzhľadom na kvalitu tohto ihriska, sa v Ružomberku hral nadpriemerný ligový zápas. Stretnutie malo náboj, napätie pre divákov. Z hľadiska hernej disciplíny moje mužstvo podalo veľmi kvalitný výkon, bohužiaľ v druhom polčase, keď sme stupňovali tempo a vypracovali si štyri gólové šance, nepodarilo sa nám zápas otočiť a napokon sme inkasovali druhý gól. Z výsledku som sklamaný, no herne to bol kvalitný výkon.“

Zdroj: tasr/ruzomberok24 Foto: MFK-Senica