Jozef Milan Futbal

Dva MFK sa o body podelili

MFK Košice - MFK Ružomberok 1:1 (1:0) Góly: 3. Šinglár - 52. Masaryk, ŽK: 55. K. Kuzma, 62. Djokovič, 81. Šinglár - 15. A. Sloboda, 28. Skalák, 70. J. Vavrík, rozhodovali: P. Hrčka - R. Sluk, Poláček, 650 divákov

I. polčas

Domáci mali vydarený úvod, ktorým zaskočili hostí. Už v 2. min Hrdlička vyrazil Čonkovu strelu na roh a po jeho rozohratí Šinglár otvoril skóre. Košičania naďalej boli aktívnejší ako Ružomberčania, ale prekonávali sa v zahadzovaní príležitostí. V 7. min Škutka namieril iba do bočnej siete, v 15. min Tóthov volej išiel tesne nad a v 19. min rýchle prečíslenie žltomodrých riešil Kuzma zle, keď namiesto zakončenia hľadal výhodnejšie postaveného spoluhráča. Hostia vážnejšie pohrozili až po polhodine najprv Jurkemikom a potom Skalákom, obe zakončenia vypracoval Masaryk. V 45. min zahodili domáci nemožné, keď išli traja na jedného: Kuzma si mohol vybrať, komu prihrá na skórovanie do prázdnej brány, ale napokon sám slabo vystrelil a Hrdlička jeho pokus kryl.

II. polčas Po prestávke vybehli Ružomberčania na trávnik ako vymenení a boli to Košičania, ktorí nevedeli kam skôr skočiť. Už po siedmich minútach Masaryk po rohu vyrovnal a hostia naďalej nepríjemne dobiedzali. O minútu neskôr Tofiloski zmaril Masarykov lob a v 59. min Čonka v poslednej chvíli zabránil skórovať Ďubekovi. Hra sa potom prelínala z jednej strany na druhú a prakticky z každého protiútoku hrozila šanca. Pri sledovaní výborného zápasu si diváci prišli na svoje. V 71. min gólman hostí Hrdlička vyrazil strelu Viazanka. V záverečných minútach obe mužstvá zlyhávali vo finálnej fáze, konečná remíza spravodlivo vyjadruje dianie na ihrisku.

Ladislav Šimčo (tréner Košíc): „Je to spravodlivý výsledok. Musím pochváliť hráčov za prvý polčas. Okrem gólu si vypracovali tri – štyri šance, takže už pred prestávkou mohli rozhodnúť. Nezvládli sme však úvod druhého polčasu, keď sme – pre mňa nepochopiteľne – urobili chybu pri ´štandardke´, nepokryli sme gólového hráča Masaryka. V závere sme sa pokúšali niečo urobiť s výsledkom, ale už to nešlo.“

Aleš Křeček (tréner Ružomberka): „Prišli sme sem zvíťaziť. Súper bol veľmi dobre pripravený a v prvom polčase sa zaslúžene ujal vedenia. My sme nehrali dobre, horela nám predovšetkým pravá strana. Po prestávke sme však boli aktívnejší a lepší. Z pohľadu trénerov to bol trošku ´zbláznený´ futbal, lebo sa hralo hore – dolu, ale fanúšikovia si prišli na svoje. Remíza je spravodlivá.“