Petra Janigová Hokej

Fantastické víťazstvo ružomberskej juniorky

Ružomberskí hokejisti do 20 rokov odohrali v sobotu ďalší zápas základnej časti 1. ligy. MHK privítal na domácom štadióne neohrozeného lídra svojej skupiny z Michaloviec a zrodilo sa prekvapenie. V dramatickom zápase porazili Ružomberčania suverénnyc

Domáci tím od úvodu neustále doťahoval vedenie, pretože Michalovce boli vždy o gól vpredu. Po prvý krát získal Ružomberok zápas na svoju stranu v druhej tretine, po góle Jakuba Banáša v presilovke bolo 4:3. Hostia ešte stihli vyrovnať a pred poslednou časťou hry bol stav vyrovnaný 4:4, takže o všetkom sa rozhodovalo v závere. Napínavá prestrelka pokračovala aj v poslednej tretine. Ako prvý išiel do vedenia Ružomberok, no v 58. minúte súper odpovedal a opäť bolo nerozhodne. Svoj dvojgólový tromf, ktorý znamenal výhru, si hokejisti MHK pošetrili na koniec. Keď to už vyzeralo, že zápas dospeje až do predĺženia, necelé dve minúty pred sirénou sa presadil Martin Mucha a Ružomberčania mali našliapnuté za cenným víťazstvom. Šokované Michalovce sa ešte pokúsili o vyrovnať a v záverečnej power play stiahli brankára, ale domáci si už zápas nepustili. Ukážkovým lobom z vlastnej tretiny našiel Mucha opustenú bránu východniarov a stanovil na konečných 7:5. Pre Ružomberok to na záver základnej časti bolo mimoriadne radostné víťazstvo, keďže od začiatku súťaže sa im Michalovce nepodarilo ani raz zdolať.

Posledný zápas základnej časti 1. ligy odohrala ružomberská juniorka v nedeľu 27. novembra. V 18. kole si MHK bez problémov poradil s outsiderom z Humenného, ktorý doteraz nevyhral ani raz a prvú časť súťaže ukončil víťazstvom 4:1.

Po skončení základnej časti nasleduje nadstavba, v ktorej sa tímy z celého Slovenska pobijú o dve barážové miestenky o postup do extraligy juniorov. MHK Ružomberok sa doma najbližšie predstaví v sobotu 3. decembra o 14:00, kedy privíta tím ŠKH 37 Piešťany.

Peter Žitník, tréner MHK Ružomberok: „Všetci sa veľmi tešíme, lebo sme konečne prelomili to michalovské prekliatie. Dokázali sme, že dokážeme hrať s každým súperom, keď sa chlapci zomknú, vieme poraziť každého. Dnes to bola z našej strany extrémne veľká bojovnosť a kvalita, chlapcom som za ich výkon musel iba poďakovať.

MHK Ružomberok – HK Mládež Michalovce 7:5 (2:3, 2:1, 3:1)

Góly: 4. Filip Husarčík (Peter Belička, Oto Kelčík), 10. Marek Kohút (Ivan Brezniak, Samuel Opatřil), 27. Peter Belička (Jakub Banáš, Marek Kohút), 31. Jakub Banáš (Martin Mucha, Bronislav Bajtala), 48. Dominik Gašaj (Martin Mucha, Peter Belička), 59. Martin Mucha (Dominik Gašaj, Peter Belička), 60. Martin Mucha (Bronislav Bajtala) – 3. Ján Halajčík (Lukáš Jenčo, Jakub Uličný), 7. Martin Wojtovič (Tomáš Banovský, Jakub Uličný), 10. Tomáš Banovský (Jakub Uličný, Martin Wojtovič), 32. Jakub Uličný (Ján Halajčík), 58. Lukáš Onuška (Dávid Antal) Vylúčenia: 4:9, presilovky: 2:2, strely na bránu: 44:27 (17:9, 17:4, 10:14), rozhodovali: Jakubec Ľuboš, Paulíny Jozef, Kubovčík Vladimír, divákov: 41

MHK Ružomberok: K. Kelčík – Opatřil, Tarageľ, Brezniak, Kohút, Banáš, Mucha, Bajtala, Belička, O. Kelčík, Gašaj, Škandera, Slašťan, Husarčík, Graňák