Jozef Milan Futbal

FUTBAL MLADÝCH: Jesenná časť sezóny je pre dorast a žiacstvo MFK minulosťou

Počas minulého týždňa žiaci aj žiačky MFK Ružomberok uzavreli jesennú časť svojich súťaží. Dorastenecké tímy tak urobili už pred týždňom. Žiačky tromi víťazstvami definitívne potvrdili postup do nadstavbovej časti.

Ilustračný obrázok k článku FUTBAL MLADÝCH: Jesenná časť sezóny je pre dorast a žiacstvo MFK minulosťou

I. liga starší žiaci – stred (U15)

• MFK Ružomberok – MŠK Rimavská Sobota 2:0 (1:0) Góly: Uhliarik 2 (druhý z 11m) (fotogaléria)

I. liga starší žiaci – stred (U14)

• MFK Ružomberok – MŠK Rimavská Sobota 8:0 (2:0) Góly: Matoš 3, Janovec, Tutura, M. Makovický, Kutlík, Kiebel (fotogaléria)

Ivan Hvolka (tréner MFK Ružomberok U14): ,,Dnes sme si z chuti zahrali a zastrieľali. Teší ma, že chlapci hrali naplno aj keď o výsledku bolo rozhodnuté skôr. V prvom polčase to bolo ešte nervózne, ale v druhom polčase sme hrali sebavedomo. Bolo to naše posledné jesenné kolo a chlapcom a realizačnému tímu ďakujem za snahu a za poctivý prístup k svojim povinnostiam."

I. liga mladší žiaci – stred (U13)

• MŠK Fomat Martin – MFK Ružomberok 1:11 (0:7) Góly RK: Záhradník 3, Kompiš 2, Rakyta, Vrábeľ, Fula, Klimáček, Olos, D. Makovický

Róbert Hazucha (tréner MFK Ružomberok U13): ,,Do posledného zápasu sme išli s cieľom vyhrať ho, aby sme si upevnili prvé miesto v jeseni. Chlapci zodpovedne pristúpili k zápasu a boli lepší vo všetkých herných činnostiach. Prvý polčas sme hrali lepšie ako druhý, ale súpera sme k ničomu nepustili až na jednu našu chybu. Chlapcov môžem pochváliť za prístup a nasadenie v zápase, ale tak to má byť aby sme boli úspešní."

I. liga mladší žiaci – stred (U12)

• MŠK Fomat Martin – MFK Ružomberok 7:2 (4:1) Góly RK: Križka, Jokel

I. liga žiačok SsFZ – Sever

• MFK Ružomberok – MFK Tatran Liptovský Mikuláš 6:0 (4:0) Góly: F. Kovalíková 2, V. Kovalíková, Mašurová, Droppová, Kokošková
  • MFK Ružomberok – OŠK Bziny 11:0 (8:0) Góly: Kokošková 6, Mašurová 2, Droppová, V. Kovalíková, F. Kovalíková
  • MFK Ružomberok – ŠKF VIX Žilina 1:0 (1:0) Gól: V. Kovalíková

Ľubomír Repa (tréner žiačok MFK Ružomberok): ,,Zápasy s Liptovským Mikulášom a Bzinami sme zvládli veľmi dobre, hrali sme kombinačný futbal, súper sa prakticky nedostal do žiadnej šance. Zápas so Žilinou bol veľmi vyrovnaný, na obidvoch tímoch bolo vidieť únavu. Gól sme strelili v posledných sekundách prvého polčasu. Hrali sme obetavo a veľká túžba po víťazstve nakoniec slávila úspech. Musím vyzdvihnúť veľkú bojovnosť a sebazaprenie, veď niektoré hráčky mali po ukončení v nohách stodvadsať minút."

Zdroj: mfkruzomberok.sk; foto: Peter Graf;