Futbal

Futbal mladých: Samé výhry so súpermi zvučných mien

Počas minulého týždňa odohral mládežnícke tímy 5 zápasov. Prvoligová U 19-tka porazila doma Žilinu, štyri žiacke tímy si poradili s Košičanmi tak doma, ako aj na ich trávniku.

Ilustračný obrázok k článku Futbal mladých: Samé výhry so súpermi zvučných mien

Streda, 16.04.2014

I. liga starší dorast U 19

MFK Ružomberok – MŠK Žilina 3:1 (2:0)

góly: Jagnešák, Trabalík, Ferenčík – Klec

• Tréner Stanislav Ďuriš: Tento zápas bol z našej strany veľmi dobre takticky zvládnutý. Chlapci bojovali a preto si zaslúžili vyhrať.

Štvrtok, 17.04.2014

I. liga starší žiaci U 15

MFK Ružomberok – MFK Košice 1:0 (1:0)

gól: Kružliak; ŽK: Madleňák, Bobček – Šlehofer, Kovér

• Tréner Mojmír Šrobár: Na chalanoch sa prejavila únava z náročného turnaja Nike Premier Cup v Prahe, ale silou vôle uhrali tri body.

I. liga starší žiaci U 14

MFK Ružomberok – MFK Košice 3:1 (3:0)

góly: Rapoš, Bobček, Kmeť – Gašparík; ŽK: Elexa (MFK Košice)

• Tréner Ivan Hvolka: Náš najlepší výkon na jar, hlavne prvý polčas napĺňal naše predstavy.

I. liga mladší žiaci U 13

MFK Košice – MFK Ružomberok 0:4 (0:2)

góly: Uhliarik, Dopater, Huba, Veselovský; ŽK: Pohanka (MFK Ružomberok)

• Tréner Róbert Hazucha: Hlavne prvý polčas bol z našej strany veľmi dobrý, hralo sa prevažne na polke súpera. S výkonom aj prístupom som spokojný.

I. liga mladší žiaci U 12

MFK Košice – MFK Ružomberok 2:4 (0:1)

góly: Hanák, Miškov – Rumanský 3, Vrábeľ

• Tréner Martin Filek: O výsledku zápasu rozhodol strelecky disponovaný Rumanský, strelec troch gólov.

Prípravky

Kombinované mužstvo U8 a U7 si v sobotu pripravilo teambuilding detí a rodičov v Príbovciach na pozvanie miestnej prípravky pod vedením Luba Čieška. V remízovo ladenom stretnutí kde dostali rovnakú príležitosť všetci hráči zúčastňujúci sa tréningov sme nakoniec strhli víťazstvo na svoju stranu v pomere 5:4 a na jedenástky sme prehrali 4:7. Osobitné poďakovanie patrí Marošovi Marčičiakovi za obstaranie vecných darov a občerstvenia, Ondrejovi Škvarekovi za zabezpečenie autobusu, ako aj rozhodcovi Ivanovi Dittrychovi.

zdroj: Erik Kendera, manažér mládeže MFK Ružomberok; foto: Peter Graf;

U 19 MFK Ružomberok - MŠK Žilina  3:1 (2:0)