Futbal

Futbalisti Ružomberka v Zlatých Moravciach: Nula gólov, nula bodov

V 24. kole Corgoňligy futbalisti MFK Ružomberok nestrelili na ihrisku Zlatých Moraviec ani jeden gól a keďže jeden inkasovali, tak odchádzali z trávnika bez bodu. Tréner Chovanec skonštatoval, že jeho hráči boli pasívni, pomalí a nevypracovali si šancu.

Ilustračný obrázok k článku Futbalisti Ružomberka v Zlatých Moravciach: Nula gólov, nula bodov

FC ViOn Zlaté Moravce – MFK Ružomberok 1:0 (0:0)

Gól: 47. Babic. Rozhodoval: Trutz, ŽK: Chren – Adamovič, Greššák, Zošák, Gael, 1864 divákov.

FC ViOn Zlaté Moravce: Kuciak – Pavlenda (15. Candrák, 72. Mazan), Chrappan, Pintér, Chren – Bolinha – Orávik, L. Kováč, Babic, Pribula – Pavelka (60. L. Szabó),

MFK Ružomberok: P. Kováč – Lupták (75. Serenčin), Greššák (59. Kružliak), Adamovič, Maslo – Zreľák, Szöke (31. Nagy), Zošák, Lovás – Ďubek, Gael

Úvodné dejstvo stretnutia prinieslo rozháranú hru s množstvom nepresností na oboch stranách. V 17. minúte si na Ďubekov center nabehol Zreľák, ale z 15 m mieril tesne vedľa ľavej žrde. Na opačnej strane skúšal šťastie Orávik, jeho strelu z uhla však Kováč s prehľadom kryl. Po polhodine hry brankár Kováč nepresne rozohral, lopta sa dostala k Orávikovi, ale jeho pokus z 30 m preletel ponad prázdnu bránu. V 36. minúte Pribula rozohral štandardnú situáciu, Pavelka hlavou sklepol L. Kováčovi, ale jeho strela z voleja len tesne minula cieľ. V nadstavenom čase Chrenovej technickej strele z priameho kopu chýbali iba centimetre.
Vstup do druhého polčasu vyšiel domácim znamenite. V 47. minúte Bolinha posunul Babicovi, ktorého exportná strela z 20 m skončila v ľavej šibenici – 1:0. V 58. minúte sa v dobrej streleckej príležitosti ocitol Lovás, ale Kuciak si s jeho strelou poradil. V 64. minúte Gael hlavičkoval z päťky, pozorný Kuciak sa však prekvapiť nenechal. V 67. minúte poslal prudký center do malého vápna Pribula, striedajúci Szabó však z 3 krokov nepretlačil loptu do siete. Od tohto momentu sa hostia viac tlačili pred domácu šestnástku, avšak strelecké príležitosti si vypracovať nevedeli. Naopak, v 76. minúte sa rútil Orávik sám na Kováča, ale z uhla napálil tesne vedľa. V 87. minúte podnikli domáci rýchlu kontru, na Chrenov prudký center však Szabó nedosiahol. V hektickom závere domáci udržali najtesnejšie vedenie a zaknihovali si prvé jarné víťazstvo.

Branislav Mráz, tréner Z. Moraviec: „Veľmi sme túžili tento zápas vyhrať. Toto víťazstvo darujeme všetkým ľuďom, ktorí sa podieľali na prestavbe nášho štadióna. O stretnutí rozhodol krásny gól Babica. Dnes sme dobre riešili všetky vysoké lopty na Tawambu. Obrana pracovala dobre, podobne ako v Košiciach.“

Jozef Chovanec, tréner Ružomberka: „Gratulujem domácim k víťazstvu. V prvom polčase sme videli opatrný futbal. Stretnutie rozhodla jedna krásna strela do šibenice. My sme boli pasívni, pomalí a nevypracovali sme si šancu. Snaha v závere vyrovnanie nepriniesla, ale napriek tomu som spokojný s prístupom hráčov k zápasu.“