Futbal

Futbalová bomba: Ružomberok vyhral v Senici 3:0

Futbalistom Mestského futbalového klubu vyšiel vstup do jarnej časti sezóny 2012/13 úplne perfektne. Vyhrali na trávniku FK Senica o tri góly, ani jeden nedostali a preskočili súpera aj v tabuľke Corgoň ligy. Ružomberok zvíťazil prvýkrát na senickej pôde, a to zaslúžene.

Ilustračný obrázok k článku Futbalová bomba: Ružomberok vyhral v Senici 3:0

FK Senica – MFK Ružomberok 0:3 (0:1)

Góly: 39. Ďubek, 72. Almaský, 82. Pekár. Rozhodoval: Chmura, ŽK: Štepanovský – Jurkemik, Lupták, 1738 divákov

Zostavy a striedania: Senica: Švenger – Krajčík, Pavlík, Brabec, Mráz – Kóňa, Jirásek (82. Diarrassouba) – Diviš, Ďurica (46. Križko), Štepanovský (78. Kalabiška) – Blackburn

Ružomberok: Zich – Maslo, Práznovský, Greššák, Jurkemik – Nagy – Lupták (68. Almaský), Bielák (89. Bartoš), Ďubek, Pekár – Zreľák (85. Lovás)

Na vynovenom štadióne v Senici sa vo výbornej atmosfére, o ktorú sa postarali obidva fankluby, hral v prvom polčase futbal medzi 16-tkami. Veľa streleckých možností nebolo ani na jednej strane. Hostia však boli aktívnejší, napádali domácich pri rozohrávke a po polčase zaslúžene viedli. V 9. minúte sa po Kóňovom centri dostal k lopte Diviš, jeho strelu obrana Ružomberka stečovala. Na druhej strane po krídelnej akcii Luptáka bol v zakončení Zreľák, Švenger včas vybehol. Ten istý hráč bol v zakončení aj v 31. minúte, ale opäť našiel pripraveného domáceho gólmana. Seničania si vypracovali šancu až v 38. minúte. Blackburn však mieril vedľa. O minútu nato išli Ružomberčania do vedenia. Rýchly protiútok zakončil krásnou strelou Ďubek 0:1.

Aj v druhom polčase pokračovala herná kríza Senice. Hoci zo začiatku mali územnú prevahu, do vyloženej gólovej šance sa nedokázali dostať a hostia umnou hrou zaslúžene zvíťazili. Už v 47. minúte bol v tutovke Ďubek, Švenger výborným zákrokom šancu zmaril. Na druhej strane pálil tvrdo Križko, jeho strela letela tesne vedľa pravej žrde. Peknú strelu vyslal v 61. minúte Jirásek, lopta si opäť cestu do siete nenašla. Vyrovnať mohol v 67. minúte Blackburn po pase Štepanovského, z vyloženej príležitosti však prestrelil. Keď sa nepodarilo streliť gól ani Kóňovi hostia opäť udreli. Striedajúci Almaský bol na ihrisku sotva päť minút, keď sa na hranici pokutového územia presadil cez Krajčíka a prízemnou strelou k pravej žrdi upravil na 0:2. Seničania sa už nevedeli dostať do zápasu a ich trápenie ešte podčiarkol ďalším gólom Pekár, ktorý využil zaváhanie Brabca so Švengerom.

Vladimír Koník, tréner Senice: „Do zápasu sme na rozdiel od súpera vstúpili veľmi zle. Prvý polčas som svoje mužstvo nespoznával. Nevedeli sme prakticky prejsť ani na súperovu polovicu. Viazla súhra, chýbal pohyb. Keď prvý polčas takto premrháme, navyše inkasujeme gól, potom sa to ťažko napráva. Druhý polčas nás už vyzliekol donaha.“

Ladislav Šimčo, tréner Ružomberka: „Senica má kvalitné mužstvo. Pripravili sme sa na neho najmä, čo sa týka organizácie hry. Fungovalo nám to dobre, do zápasu sme dobre vstúpili. Boli sme rýchlejší, pri lopte vždy prví. Veľmi nám pomohol gól Ďubeka, ktorý dokázal mužstvo nakopnúť. Zápas vyšiel lepšie pre nás, čo sa týka hry i výsledku.“

Prvé jarné kolo: Senica - Ružomberok 0:3