Basketbal

Košičanky zvíťazili v Ružomberku a získali 11. majstrovský titul

Basketbalistky Good Angels Košice zvíťazili vo štvrtom finále play off extraligy na palubovke MBK Ružomberok 73:61 a získali jedenásty majstrovský titul. V sérii hranej na tri víťazné stretnutia triumfovali nad Liptáčkami 3:1.

Ilustračný obrázok k článku Košičanky zvíťazili v Ružomberku a získali 11. majstrovský titul

MBK Ružomberok – Good Angels Košice 61:73 (27:35)

MBK Ružomberok: D. Baburová 14, Kmeťová 14, Murphyová 7, Stalvantová 3, Fenynová 2 (Brezániová 14, Vesterbergová 7, Remenárová 0)

Good Angels Košice: Žirková 13, Hruščáková 10, Kiššová 9, Krivačevičová 6, Bojovičová 0 (Kizerová 15, Bálinotová 15, Zietarová 5, Nagyová 0). TH: 26/21 – 20/15. fauly: 22 – 24, 5 faulov: 40. Stalvantová, 40. D. Baburová – 36. Bojovičová. 2600 divákov, rozhodovali: Ženiš, Lamoš, Margala

V 7. minúte viedli Liptáčky o 5 bodov v pomere 13:8, napokon ale úvodnú desaťminútovku prehrali 15:17. V 14. minúte ešte dokázali strhnúť vedenie na svoju stranu, ale potom zabrali „anjelky“ a sériou úspešných košov viedli 30:23. Po prvom polčase strácali domáce hráčky na obhajcu triumfu osem bodov (27:35) a hoci vstúpili do ďalších dejstiev s cieľom dohnať manko na súpera, sen o titule sa im začal vzďaľovať. V 23. minúte vzplanula iskra nádeje, keď Ružomberok dotiahol na rozdiel piatich bodov, ale to bolo z jeho strany všetko. Košičanky zaznamenali desať bodov v rade a v 26. minúte sa rozdiel skóre natiahol na 15 bodov. O všetkom bolo prakticky rozhodnuté už po tretej štvrtine, po ktorej viedli hosťujúce hráčky už o dvadsať bodov. „Ruža“ síce bojovala až do konca, snaha na skresanie košického náskoku nestačila. „Anjelky“ zvíťazili 71:63 a po záverečnom klaksóne sa tešili zo zisku jedenásteho titulu majstra Slovenska.