Ivana Milanová Futbal

MFK pokoril Dunajskú Stredu

V 15.kole najvyššej futbalovej ligy hráči MFK Ružomberok vyhrali nad DAC Dunajská Streda 3:1.

I. polčas

V 4. min domáci Huber zle odhlavičkoval, lopta sa dostala k Delargemu, ktorý pomedzi stojacich zadákov MFK otvoril skóre – 0:1. Ružomberčania hrali bez dostatočného pohybu i nápadu a prvú šancu si vypracovali až v 17. min, keď Greššákovu hlavičku po Ďubekovom centri zlikvidoval Kováč v bránke hostí . Od tohto momentu začali byť Liptáci lepším tímom a svoju prevahu korunovali v 25. min. Na Ďubekov center si nádherne vyskočil Peter Maslo a hlavičkou do rohu bránky vyrovnal – 1:1. Potom sa až do prvopolčasového hvizdu diváci gólu už nedočkali, úvodná štyridsaťpäťmi­nútovka priniesla futbal len priemernej úrovne.

II. polčas

Druhé dejstvo začali lepšie domáci, ale v 53. min chýbalo len málo, aby inkasovali. Delarge podnikol excelentné sólo, v gólovej pozícii vystrelil, ružomberský gólman Hrdlička však vytiahol bravúrny zákrok. Od 66. min hrala Dunajská Streda bez vylúčeného Delargeho, ktorý po ruke uvidel druhú žltú kartu a automaticky aj červenú. V 75. min napriahol z 25 m striedajúci Serečin a Kováč ani nestihol zareagovať – 2:1. Serečin bol dovtedy na ihrisku len šesť minút. O dve minúty neskôr pálil približne z rovnakej vzdialenosti Skalák a tiež úspešne – 3:1. V druhom polčase bol Ružomberok jasne lepším mužstvom, z tohto pohľadu je jeho víťazstvo úplne zaslúžené.

**MFK Ružomberok – DAC 1904 Dunajská Streda 3:1 (1:1) ** Góly: 25. P. Maslo, 75. Serečin, 77. Skalák – 4. Delarge, ŽK: 11. Struhár, 17. Delarge, 40. R. Konečný, 79. P. Kováč, ČK: 66. Delarge (všetci Dunajská Streda) po druhej ŽK, rozhodovali: Smolák – T. Somoláni, Jenčura, 1654 divákov

**Zostavy: ** Ružomberok: L. Hrdlička – P. Maslo, Huber, Greššák, M. Jurkemik – Skalák (84. Š. Pekár), A. Sloboda, J. Vavrík (69. Serečin), Ďubek – Hoferica (89. J. Chovanec), Masaryk Dunajská Streda: P. Kováč – I. Obert, Struhár, R. Konečný, Zs. Németh – Boya (83. Lénárth) – Helísek, Hílek, Čorič (87. Tomčák), Kabele (63. Matůš) – Delarge

Zdroj: webnoviny