Jozef Milan Futbal

Mládežnícky futbal: Košičanom sme nedali ani bod

Dorastenecké a žiacke futbalové súťaže sa pomaly rozbiehajú. Prvoligoví dorastenci jeden zápas v Spišskej vyhrali a jeden prehrali. Druholigoví porazili doma oba košické tímy. Žiaci si v susednom Kubíne taktiež poradili so svojimi súpermi.

Ilustračný obrázok k článku Mládežnícky futbal: Košičanom sme nedali ani bod

Sobota, 23.03.2013

U 19 I.LSD

FK Spišská Nová Ves – MFK Ružomberok 1:2 (1:0)

góly: Jurčo – Ličko (11m), Lacko; ŽK: Janík – Laura

• Zo strany hostí to bolo dlho trápenie, až po hodine hry prebrali iniciatívu a vytvorili si šance, z ktorých sa im podarilo dvakrát skórovať.

U 17 I.LMD

FK Spišská Nová Ves – MFK Ružomberok 3:2 (1:0)

góly: Uhrín 2, Šteiner – Gálik, Kubás

• Výsledok je pre hostí sklamaním, ale výkon v prvom polčase ešte väčším, druhý polčas už boli hostia lepší, ale stačilo to len na skorigovanie výsledku.

U 13 príprava MŠK Žilina – MFK Ružomberok 3:6 (2:6) góly: Múdry 4, Kmeť, Filek

U 12 príprava MŠK Žilina – MFK Ružomberok 7:1 (3:0) gól: Huba

Nedeľa, 24.03.2013

U 18 II.LSDV

MFK Ružomberok – MFK Košice 2:1 (1:1)

góly: Kendera 2 – Dzúrik

• Bol to zápas slušnej úrovne, obe mužstvá chceli hrať futbal, hostia sa ujali vedenia v čase najväčšej domácej prevahy po rýchlom protiútoku ich najlepšieho hráča Dzúrika, do šatne vyrovnal Kendera z priameho kopu a ten istý hráč zabezpečil domácim všetky body, keď 15 minút pred koncom premenil samostatný únik.

U 16 II.LMDV

MFK Ružomberok – MFK Košice 5:1 (3:1)

góly: Lovás P. 2, Kubás 2, Bugan – Turek V tomto zápase padali veľmi rýchle góly, už v 10. minúte bolo 2:1, v druhom polčase hostia pridali, na chvíľu ovládli stred poľa, ale domáci sa rýchlo spamätali a ďalšími dvoma gólmi potvrdili vedúce postavenie v tabuľke.

U 15 I.LSŽS A

MFK Dolný Kubín – MFK Ružomberok 0:2 (0:0)

góly: Válčk Š., Válek J. Typický prvý jarný zápas po zimnej príprave, viazla kombinácia, slabší pohyb, spokojnosť je len s výsledkom, až na brankára všetci zaostali za svojimi možnosťami.

U 14 I. LSŽS B.

MFK Dolný Kubín – MFK Ružomberok 0:4 (0:0)

góly: Brenkus 2, Kudlička, Mrva

• Bolo to dobíjanie domácej brány, strelecky sa hostia presadili až v druhom polčase.

zdroj: MFK RK, Erik Kendera; foto: Peter Graf