Jozef Milan Iné športy

O víťazovi rozhodlo až pomocné hodnotenie

Veľká dvorana Kultúrneho domu Andreja Hlinku patrila počas celého víkendu už 15. ročníku šachového turnaja FIDE OPEN Ružomberok, ktorý bol prvý z dvoch veľkých turnajov Šachového klubu Ružomberok v tomto pre klub jubilejnom roku.

Štartovacia listina turnaja obsahovala 139 súťažiacich, z toho 7 šachistiek. Víťazom hlavného turnaja sa stal Milan Rachela z ŠK Dunajská Streda so ziskom 6 bodov. Len pomocné hodnotenia rozhodli o jeho víťazstve a o poradí na ďalších priečkach, pretože prví štyria pretekári získali zhodne po 6 bodov. Druhý bol mladý šachista Vladimír Jacko a bronz si vybojoval Marián Kantorík. Šachový chlieb sa lámal v posledných dvoch kolách. Po odohranom 5.kole bol na čele priebežného poradia Andras Meszaros z Maďarska s 5. bodmi pred najvyššie nasadenou ženou Evou Repkovou. Borec od nášho južného suseda skončil nakoniec piaty, ako najlepší zahraničný účastník.

Najlepšou ženou na turnaji bola Eva Repková, žiak Christopher Repka, žiačka Lucia Liščinská. III. ročník turnaja III. ročník šachového turnaja telesne postihnutých a vozičkárov vyhral Vladimír Jacko st. pred Ľubošom Molnárom a Jánom Dorníkom. Ceny v oboch súťažiach odovzdával primátor mesta Ján Pavlík, pod záštitou ktorého sa turnaj konal.

Šachový klub Ružomberok na prelome júna a júla bude organizovať atraktívny 4.ročník Československej extraligy žien v šachu. **„Šachový klub Ružomberok v roku 2012 oslavuje 70. výročie založenia klubu, preto nás veľmi teší, že táto významná akcia bude zdobiť toto jubileum,“ ** povedal o turnaji predseda klubu a hlavný organizátor Marek Zelnický.

zdroj: sachovy klub rk/ruzomberok24 foto: sachovy klub rk