Futbal

Po domácom výbuchu s Košicami prehra aj na ihrisku predposleného

V 22. kole Corgoňligy išli futbalisti MFK Ružomberok do Dunajskej Stredy s predsavzatím urobiť dobrú hru a dosiahnuť úspešný výsledok. Nestalo sa a Ružomberčania prehrali bez toho, aby strelili čo len jeden gól.

Ilustračný obrázok k článku Po domácom výbuchu s Košicami prehra aj na ihrisku predposleného

DAC Dunajská Streda – MFK Ružomberok 2:0 (1:0)

Góly: 35. Ujlaky, 66. Čaušič. Rozhodoval: Trutz, ŽK: Straka, Turňa, Krišto – Greššák, Lovás, 3728 divákov

DAC Dunajská Streda: Penksa – Turňa, Pet. Majerník, Čaušič, Szabo – Krišto, Straka, Ujlaky – Gergel (71. Kwin), Brašeň (90. Matúš) – Szarka (89. Nurkovič)

MFK Ružomberok: Nikolič – Ľupták (46. Lovás), Greššák, Adamovič, Maslo – Nagy, Szöka – Ďubek, Zošák, Almaský (62. Kotora) – Zreľák

Divákov v Dunajskej Strede vzrušilo na úvod rýchle prečíslenie hosťujúcej dvojice Gergel – Szarka, chýbalo mu však presné zakončenie. Po polhodine hry po vydarených prihrávkach Szarku a Ujlakyho spálil veľkú príležitosť z bezprostrednej blízkosti Straka. Tlak domácich následne vyústil do vedúceho gólu.V 35. minúte Krišto v šestnástke, aj keď tiesnený, predsa vybojoval loptu, prihral ju Ujlakymu, ktorý prudkou prízemnou strelou prekonal Nikoliča. O tri minúty nato pohrozili aj hostia, Ďubekova prudká strela len tesne preletela nad brvnom brány DAC.

V 55. minúte strela Ďubeka smerovala presne do náručia Penksu. Z následného protiútoku dostal v behu prihrávku od Szarku Gergel, vracajúci sa Greššák však stihol odvrátiť na rohový kop. V 61. minúte loptu z priameho kopu Szaba Szarka hlavou namieril do pravého horného rohu, ale Nikolič bol pozorný. O päť minút neskôr po piatom rohovom kope v podaní Szaba usmernil loptu do bránky Čaušič. Dunajská Streda zdolala Ružomberok 2:0.

Mikuláš Radványi, tréner Dunajskej Stredy: „Hrali sme to, čo sme chceli a na čo sme sa celý týždeň pripravovali. Musím za to mojich hráčov pochváliť. Vedeli sme, že Ružomberok dosahuje lepšie výsledky vonku ako doma a aj preto bol dôležitým momentom náš prvý gól. Prechodová fáza do útoka bola lepšia ako pred týždňom, pri našej hre nám veľmi pomohli aj diváci.“

Jozef Vukušič, tréner Ružomberka: „Bol to dobrý a kvalitný zápas pre divákov. Žiaľ, so zlým koncom pre nás, čo ma neteší. Škoda, že sme po našej chybe dovolili súperovi naštartovať sa. To bol rozhodujúci moment duelu. V druhom polčase sme sa pokúsili o zvrat, ale len strelami z diaľky. Keď sme dostali druhý gól, nemali sme už na to, aby sme stretnutie otočili.“