Petra Janigová Futbal

Po streleckých suchotách, päťgólová kanonáda

(ilustračné foto) - Ružomberskí futbalisti sa dočkali! Po troch zápasoch bez výhry a iba jednom strelenom góle, prelomili čiernu sériu v Zlatých Moravciach. V zápase padlo dokopy až osem gólov, pričom o neuveriteľných päť kúskov sa postarali hostia z

V stretnutí tabuľkových susedov sa hral od úvodnej minúty obojstranne ofenzívny futbal. V 9. min sa Hoferica predral až pred Kuciaka, avšak koncovku nezvládol. Z následnej kontry Hodek vysunul Candráka, ten sa rútil sám na bránu, jeho strelu zastavila noha padajúceho Zicha. V 13. min sa ako prvý radovali hostia, keď Lásik nezištne vysunul Ďubeka, ktorý s prehľadom otvoril gólový účet stretnutia – 0:1. Už v 19. min bolo vyrovnané, keď parádnu akciu po osi Luhový – Candrák rutinérsky zakončil Hodek – 1:1. Prebiehala 26. minúta, Ďubek vybojoval loptu, spätnou prihrávkou našiel Masaryka, ktorý z uhla prekonal Kuciaka – 1:2. V závere prvého dejstva Hruška posadil center na hlavu Luhového, s jeho hlavičkou si však Zicha poradil. Do druhého polčasu vstúpila „ruža“ priam rozprávkovo. V 47. min Lásik spoza 16-stky prízemnou strelou k žrdi prekvapil Kuciaka – 1:3. Už o minútu sa skóre opäť menilo, keď Masaryk využil nedorozumenie v domácich radoch a poľahky upravil na 1:4. V 55. min mohol korigovať výsledok Candrák, ale sám pred brankárom mieril iba do neho. V 65. min bol v pokutovom území faulovaný Hoferica a z nariadenej 11-stky Masaryk strelil svoj tretí gól na 1:5. V týchto fázach stretnutia hostia dominovali. V 70. min sa ocitol sám pred Kuciakom Grešák. Zo 6 metrov mieril iba do neho. Strelecké preteky pokračovali aj naďalej. V 73. min upravil na 2:5 po Orávikovom centri strelou z voleja Hodek. V 80. min po centri Hrušku parádnou hlavičkou skompletizoval druhý hetrik v zápase Hodek – 3:5. V bláznivom zápase sa napokon zo zisku troch bodov radovali hostia.

Hlasy trénerov: Juraj Jarábek, tréner ViOn-u: „Sme verní svojmu futbalu. Vedeli sme, že dnes hostia prídu hrať otvorený futbal. V obrane to máme momentálne rozhádzané, pretože nám chýbajú niektorí hráči. Vstup do druhého polčasu sme nezvládli. Napriek stavu 1:5 sme hrali až do konca. Okrem dvoch gólov sme zahodili ešte ďalšie príležitosti.“

**Aleš Křeček, tréner Ružomberka: **„Som rád, že sme toto stretnutie zvládli, pretože sme nemali dobrú sériu. Bol to bláznivý zápas, ktorý sa však musel divákom páčiť. Osem gólov sa v našich podmienkach len tak nevidí. Myslím, že rozhodol vstup do druhého polčasu. V závere sme si však zbytočne skomplikovali situáciu.“

ViOn Zlaté Moravce – MFK Ružomberok 3:5 (1:2) Góly: 19. , 73 a 80. Hodek – 13. Ďubek, 26., 48. a 65. z pok. kopu Masaryk, 47. Lásik. Rozhodoval: Hracho, ŽK: Zich, Kostelný (Ružomberok), 1452 divákov.

Zostavy a striedania: ViOn Zlaté Moravce: Kuciak – Pavlenda, Pavlovič (66. Farkaš), Chren, Gusár – Hruška – Orávik, Luhový (75. Bernáth), Babic, Candrák – Hodek

MFK Ružomberok: Zich – P. Maslo, Kostelný, Greššák, Chovanec – Ďubek (88. Pavlík), Lásik, Hoferica, Onyango (75. Pekár) – Markovič (84. Poliaček), Masaryk