Jozef Milan Futbal

PREHĽAD: Víkendový futbal mladých

Mládežnícke tímy Mestského futbalového klubu Ružomberok odohrali cez víkend šesť zápasov. Najviac potešila výhra prvoligového staršieho dorastu v Košiciach. Naopak, druholigový tím sklamal, keď prehral doma s Námestovom.

Ilustračný obrázok k článku PREHĽAD: Víkendový futbal mladých

Sobota, 06.04.2013

U 19 I.LSD

MFK Košice – MFK Ružomberok 0:1 (0:0)

gól: Trabalík, ŽK: Slinčák, Veselovský, Fejerčák, Gáll – Jagnešák, Koníček, Ferenčík

• Zápas sa odohral prevažne medzi šestnástkami, hostia ale predsa 15 minút pred koncom strelili gól a odviezli si všetky body.

U 17 I.LMD

MFK Košice – MFK Ružomberok 2:2 (0:1)

góly: Horodník, Verner – Kružliak, Chromek; ŽK: Vaško – Záchej

• Pre hostí je táto remíza prehrou, lebo za stavu 0:2 nepremenili pokutový kop a nakoniec si vezú „len“ bod.

U 15 I.LSŽS A

FK Pohronie Žiar nad Hronom – MFK Ružomberok 2:4 (1:3)

góly: Kováč, Orság – Blaho vlastný, Jánoš, Bumbera, Lukačik; ČK: Lelek (MFK Ružomberok); ŽK: Hajdúch – Kohár, Bartoš

• V nervóznom zápase hostia potvrdili úlohu favorita.

U 14 I.LSŽS B

FK Pohronie Žiar nad Hronom – MFK Ružomberok 0:10 (0:6)

góly: Šróba 4, Kudlička 3, Zemančík, Ustaník, Brenkus

• Zápas len o výške skóre.

Nedeľa, 07.04.2013

U 18 II.LSDV

MFK Ružomberok – MŠK Námestovo 1:3 (0:3)

góly: Šiška – Kasan, Kurtulík, Mušák; ŽK: Chmelan – Chudiak

• Domáci prespali úvod zápasu, v 26. minúte bolo 0:3, potom sa prebrali, ale hostia si už vývoj zápasu ustrážili.

U 16 II.LMDV

MFK Ružomberok – MŠK Námestovo 2:0 (1:0)

góly: Hudák, Lovás P.

• Víťazstvo domácich sa rodilo ťažko, hlavne druhý polčas hostia hrýzli, ale favorit si víťazstvo nenechal ujsť.

U 7 hrala na turnaji v Martine

chlapci skončili na druhom mieste, najlepším hráčom turnaja bol Marek Žáčok, najlepším strelcom Gerec Sebastián

zdroj: mfk, Erik Kendera; ilustračné foto: Peter Graf