Petra Janigová Futbal

Rozhodol jediný gól, dala ho Senica

V dohrávanom zápase so Senicou Ružomberok tri body z Moraviec nepotvrdil. Aj napriek tomu, že od 33. minúty hral v početnej výhode, sa po góle Vijlaarsa tešila z najtesnejšieho víťazstva 1:0 Senica.

(TASR) – V 3. minúte Diviš využil menšie zaváhanie domáceho ľavého beka Chovanca, zvnútra ružomberskej šestnástky nebezpečne vystrelil a Zich loptu vyrazil na roh. O štyri minúty neskôr sa zase vo „veľkom vápne“ Senice uvoľnil Masaryk a Bolek so strelou do stredu brány nemal problémy. V 22. minúte sa domácim divákom zatajil dych po akcii Diviša, keď jeho „gólová“ prihrávka prešla pozdĺž ružomberskej brány a aj o chvíľu na to, po peknej individuálnej akcii Diarrassoubu a Zichovom zákroku. V 33. minúte Štepanovský stiahol prenikajúceho Masaryka, nasledovala žltá karta, keďže už druhá, pravý obranca hostí musel nedobrovoľne opustiť ihrisko a tak Senica pokračovala len s desiatimi mužmi. V 44. minúte Maslo hlavičkoval z bezprostrednej blízkosti, no v záklone mieril nad.

V druhom polčase sa napriek domácej „presilovke“ dlhšie nič nedialo. Na prvý vzruch sa čakalo do 59. min. keď Lásikov ďalekonosný pokus z 25 m nad brvno vyboxoval Bolek. Aj keď Liptáci mali početnú prevahu, nedokázali si vytvoriť výraznejšiu prevahu, ani dobre organizovaného súpera niečím prekvapiť. No v 72. minúte si konečne Ruža vypracovala tutovku, Pekár išiel sám na Boleka, ale z mini súboja vyšiel so štítom gólman hostí. V 77. minúte však prišla rýchla kontra Senice, keď po prvej strane unikol Blackburn a Wijlaars zasunul loptu do prázdnej brány – 0:1. Snaha Ružomberka o vyrovnanie už žiadny efekt nepriniesla.

**Aleš Křeček, tréner MFK Ružomberok: **„Mne sa zápas hodnotí horšie. Chceli sme potvrdiť víťazstvo zo Zlatých Moraviec a dotiahnuť sa na Senicu na tri body. Aj na takomto ťažkom teréne sme chceli byť aktívni, mať hru pod kontrolou. V prvom polčase sme si stopercentnú šancu nevytvorili, no bolo tam hodne štandardných situácií i centrov z krajov. Mali sme byť však dôraznejší v pokutovom území. Súper v desiatich sa ešte viac sústredil na obranu a čakal na brejky. Jeden mu napokon aj vyšiel. V druhom polčase sme už mali len jednu šancu. Som z výsledku sklamaný a smutný.“

Stanislav Griga, tréner FK Senica: „Kým sme boli jedenásti, hrali sme to, čo sme chceli, boli sme aktívni a dostali sme sa do dvoch gólových príležitostí. Súpera sme v tejto fáze do „gólovky“ nepustili. Po vylúčení hráča sme už akcií smerom dopredu mali menej, no o to zodpovednejšie sme bránili. Tiež treba povedať, že súper mal v druhom polčase len jednu vyloženú príležitosť, keď Bolek výborne zasiahol. Víťazstvo si nesmierne vážime.“

MFK Ružomberok – FK Senica 0:1 (0:0) Gól: 77. Wijlaars, ŽK: Skalák – Diarrassouba, Štepanovský, Diviš, ČK: 33. Štepanovský (po druhej žltej). Rozhodca: Leško, 1520 divákov.

Ružomberok: Zich – Maslo (82. Poliaček), Nosek, Greššák, Chovanec – Lásik – Skalák, Hoferica (56. Serečin), Ďubek – Masaryk, Markovič (64. Pekár) **Senica: **Bolek – Štepanovský, Pavlík, Gorosito, Leal – Križko – Diviš, Kóňa, Wijlaars, Ďurica (74. Kalabiška) – Diarrassouba (46. Blackburn, 90.+ Hošek