Jozef Milan Basketbal

Ruža skončila v Európskom pohári so cťou

(TASR) Basketbalistky MBK Ružomberok podľahli aj v odvete štvrťfinále Európskeho pohára na palubovke ruského Dinama Kursk 69:74 a po domácej prehre (80:81) sa so súťažou rozlúčili. Zverenky Ivana Kurillu pritom boli iba krôčik od senzačného postupu d

Odveta 1/4-finále Pohára FIBA:

Dinamo Kursk – MBK Ružomberok 74:69 (38:35) Najviac bodov Kursk: Snowová 23, Johnsonová 17, Petrakovová 15 – zostava a body MBK: Anderssonová 17, Guzmanová 14, Lásková 8, Tetemondová 8, Brezániová, Bučáková 15, Štěpánová 5, Felixová 2, Černáková, TH: 22/19 – 13/10, trojky 5:9, fauly 16:25. /prvý zápas 81:80, postúpil Kursk/

Ružomberčanky prišli do Kursku potrápiť favorita, no po domácej tesnej prehre o jediný bod stále verili aj v šancu na postup. Hneď v úvode vymazala manko Tetemondová úspešnou trojkou a po ďalšej od Guzmanovej viedli hosťujúce hráčky 6:2. Tesný náskok im vydržal do piatej minúty, keď sa prvýkrát dostali do vedenia domáce a po osembodovej sérii viedli už 21:12. Ružomberčanky však bojovali a v druhej štvrtine sa na súperky dotiahli a dokonca sa dostali aj do vedenia 32:30. Darilo sa najmä Anderssonovej a Guzmanovej. Prvý polčas vyhrali domáce 38:35, no Slovenky im boli neustále v pätách. Osem minút pred koncom duelu premenila Anderssonová oba trestné hody a Ružomberok viedol 53:52. Domáci tréner si okamžite zobral oddychový čas a ten jeho zverenkám pomohol, tri minúty pred koncom opäť viedli 64:59. V dramatickom závere sa už Ružomberčanky nedokázali na Kursk dotiahnuť a po sympatickom výkone v dvojzápase s veľkým favoritom v Pohári FIBA skončili.