Basketbal

Ruža vrátila Rumunkám požičané a na cestu im pribalila niečo navyše

Ružomberské basketbalistky vo svojom záverečnom stretnutí v A-skupine Stredoeurópskej ligy žien zdolali aktuálne tretí tím najvyššej rumunskej súťaže o 19 bodov a z prvej priečky pôjdu na záverečný turnaj štyroch – Final Four. V prvom zápase Ružomberčanky prehrali o tri body 73:76.

Ilustračný obrázok k článku Ruža vrátila Rumunkám požičané a na cestu im pribalila niečo navyše

MBK Ružomberok – Alba Iulia 82:63 (42:31)

• Zostava a body MBK: Kmeťová 17, Lázárová 14, Tetemondová 13, Sujová 11, D. Baburová 11 (Kelčíková 13, A. Moravčíková 3, Jarinová 0) – najviac bodov Alba Iulia: Dyerová 15, Ursuová 13, trojky: 9:6, TH: 28/25 – 21/11, fauly: 23: 26,
  • Štvrtiny: 22:12, 20:19, 20:13, 20:19
  • Diváci: 1100

Alba Iulia v ružomberskej Koniarni hrýzla len v úvode, v 6. minúte viedla 9:8, potom však Liptáčky odskočili na 16:9 a zápasové opraty už nepustili zo svojich rúk. V 9. minúte vedenie natiahli na 12 bodov (22:10) a hostky sa už do zápasu nevrátili. Ružomberok podal veľmi dobrý koncentrovaný výkon aj so solídnou streľbou.

Juraj Suja, tréner MBK: „Boli sme lepším tímom a zaslúžene sme vyhrali. Som hrdý na svoje dievčatá. Aj pri úzkej rotácii sme diktovali až do konca vysoké tempo. Splnili sme tým čiastkový cieľ, že sme vyhrali skupinu.“