Futbal

Ružomberok porazil Senicu, ďalej bojuje o tretiu priečku

Futbalisti MFK Ružomberok porazili po dobrom výkone druhý tím corgoňligovej tabuľky, čím si udržali nádej na konečnú tretiu priečku, ktorá zabezpečuje miestenku v európskych súťažiach. Víťazstvo zároveň znamená zisk majstrovského titulu pre Slovan Bratislava.

Ilustračný obrázok k článku Ružomberok  porazil Senicu, ďalej bojuje o tretiu priečku

MFK Ružomberok – FK Senica 3:1 (2:0)

Góly: 19. Š. Pekár, 31., 52. Ďubek (prvý z 11 m) – 64. Blackburn. Rozhodoval: Somoláni, ŽK: Práznovský, Zich – Štefanovský, Jirásek, 1531 divákov

Ružomberok: Zich – P. Maslo, Bielák, Greššák (74. Práznovský), Nosek – M. Nagy, R. Bartoš – Š. Pekár (85. Serečin), Ďubek, Almaský (90.+ Ondrek) – A. Lovás

Senica: Švenger – Wiljaars, Pavlík, Brabec, Mráz – Križko, Jirásek (70. Diarassoube) – Štefanovský (76. Krajčík), Piroška, Kalabiška – Diviš (56. Blackburn)

Vo 4. minúte Maslo po Ďubekovom centri hlavou poslal loptu nad senickú bránu. V 14. minúte o prvý strelecký zápis medzi žrde sa postaral z 25 m Ďubek, Švenger na dvakrát loptu skrotil. O päť minút neskôr mali domáci šťastie, keď Štefanovský zblízka trafil iba Noseka. Hneď na to z domácej protiakcie išla Ruža do vedenia. Brabec nešťastne trafil brvno vlastnej brány a Pekár dorazil loptu do siete – 1:0. Vedúci gól dal domácim futbalistom, ktorí od začiatku mali navrch, ešte väčšie krídla. Napriek tomu v 29. minúte mohlo byť vyrovnané, Diviš sa sám ocitol pred Zichom, ale napálil iba do domáceho gólmana. V 30. minúte Pavlík vo „veľkom vápne“ fauloval Lovása a Ďubek nariadenú penaltu bezpečne premenil. Ružomberčania pokračovali vo svojej aktivite, až v závere polčasu Senica pohrozila.

V úvode druhej časti zápasu sa lopta odrazila k Lovásovi, ale ten z dvanástich metrov napálil vysoko nad. V 61. minúte sa v domácej šestnástke uvoľnil Piroška, posunul loptu Blackburnovi, ktorý z päťky prekopol bránu. O minútu na to Ružomberčania rozvinuli učebnicovú akciu po osi Nagy – Lovás a Ďubek zaznamenal svoj trinásty gól. V 64. minúte čaroval domáci brankár Zich, keď z bezprostrednej blízkosti zlikvidoval „gólové“ zakončenia Pirošku a Blackbourna. Pre hostí to bol akýsi impulz, aby konečne vystrčili aj svoje ofenzívne rožky. V 66. min. sa už Senici podarilo skórovať, keď Blackbournovi gól naservíroval Kalabiška. Liptáci záver zvládli rutinérsky a vyhrali zaslúžene.

Ladislav Šimčo, tréner Ružomberka: „Zápas mal vysoké tempo a z našej strany aj vysokú kvalitu. Myslím si, že okrem nejakej dvadsaťminútovky v druhom polčase sme dominovali. Videli sme veľmi kvalitné výkony jednotlivcov i celého kolektívu. Boli sme veľmi aktívni v strede, získavali sme lopty, mali sme kvalitnú prechodovú fázu a aj vo finálnej sme boli úspešní. Chlapci podali asi jeden z najlepších výkonov v tomto ročníku.“

Vladimír Koník, tréner Senice: „Odohrali sme veľmi zlý prvý polčas hlavne čo sa týka defenzívy. Urobili sme veľké množstvo individuálnych chýb, súper strelil dva góly. V druhom polčase sa mužstvo snažilo s výsledkom niečo spraviť, lenže tretí gól bol takým klincom do rakvy. Potom sme už viac – menej začali hrať vabank. Mali sme tam síce gólové šance, ale Ružomberok si zaslúžene tento zápas ustrážil.“

MFK Ružomberok -  FK Senica 3:1 (2:0)