Petra Janigová Hokej

S Humenným jedno víťazstvo a jedna prehra

Po takmer mesačnej prestávke zavítal hokej opäť na ľad ružomberského zimného štadióna. Juniorka MHK sa po sviatkoch chcela rozohriať na ďalšie boje v nadstavbe na poslednom tíme tabuľky. Humenné však prekvapilo a body sa po dvojkolovom boji tento krá

V prvom víkendovom zápase mal Ružomberok výhodu domáceho prostredia. Podľa papierových predpokladov to mala byť v sobotu jednoznačná záležitosť, voľno ale urobilo svoje a Ružomberčania sa na víťazstvo museli nadrieť viac, ako sú s týmto súperom zvyknutí. V prvej tretine skóroval domáci tím až tri krát, lenže Východniari mu boli neustále v pätách a po prvej dvadsaťminútovke zaostávali iba o jediný gól. Prostrednú časť hry hokejisti Ružomberka trošku vypustili, takže v poslednej tretine ešte stále nebolo o ničom rozhodnuté. Osud zápasu vzal na svoju hokejku Bukový, ktorý štyri minúty pred koncom zvýšil na 5:3. Na dvojgólový rozdiel už Humenné odpovedať nedokázalo a MHK tak zaznamenal tretie víťazstvo v doterajšom priebehu nadstavbovej časti. V nej si okrem zatiaľ najslabšieho tímu tabuľky poradila naša juniorka aj s Považskou Bystricou (3:6) a s Prešovom (1:3).

V nedeľu (8. 1.) cestoval Ružomberok na odvetu do Humenného, kde však už taký úspešný nebol. Zverencom Petra Žitníka vyšla druhá tretina, ktorú vyhrali 2:0. V poslednej dokonca viedli už 1:3, ale Humenné im požičané vrátilo a po záverečnej siréne bol stav nerozhodný 3:3. A keďže odpoveď neprišla ani v predĺžení, na rad prišli samostatné nájazdy. V streleckej lotérii mali pevnejšie nervy domáci, ktorí brankára Kristiána Kelčíka prekonali tri krát. Za Ružomberok strelil jediný gól Jakub Banáš, čo v konečnom účtovaní na domácich nestačilo. Juniori prehrali na východe 3:4 a hokejisti z Humenného si tak pripísali vôbec prvé body v nadstavbovej čas­ti.

Po nie príliš vydarenom víkende je MHK Ružomberok v desaťčlennej tabuľke na ôsmom mieste. Ružomberčanov teraz čakajú štyri kolá vonku, v akcii ich opäť môžete vidieť až 28. januára, kedy hostia trenčiansky tím HK Bulldogs 2008 a na druhý deň, 29. januára, privítajú Považskú Bystricu.

1. liga juniorov 2011/2012 – 7. kolo:

**MHK Ružomberok – MHK Humenné 5:3 (3:2, 1:1, 1:0) **

Góly: 3. Marek Leitner (Bronislav Bajtala), 10. Marek Kohút (Marek Leitner, Jakub Banáš), 12. Samuel Opatřil (Marek Kohút, Marek Leitner), 29. Bronislav Bajtala (Marek Kohút), 46. Lukáš Bukový (Samuel Dvorštiak, Samuel Opatřil) – 9. Ladislav Griger (Jakub Ochraň), 17. Vladislav Fedič (Roman Turcovský) pres., 34. Dominik Kopec Vylúčenia: 3:5, presilovky: 0:1, strely: 54:27 (21:12, 17:10, 16:5), rozhodovali: Valach Miroslav, Farkaš Jozef, Habánová Jana, divákov: 116

MHK Ružomberok: Dávid Tkáč – Lukáš Tarageľ, Samuel Opatřil, Peter Belička, Samuel Dvorštiak, Filip Husarčík, Bronislav Bajtala, Lukáš Bukový, Marek Leitner, Marek Kohút, Jakub Banáš, Martin Mucha, Tomáš Škandera, Martin Graňák, Tomáš Gibas, Michal Nedeľka, Dávid Urban

8. kolo:

MHK Humenné – MHK Ružomberok 4:3 (1:0, 02, 2:1, 0:0)

Góly: 7. Mário Kukľa (Róbert Luca, Vladimír Lancoš) pres., 51. Vladislav Fedič (Ladislav Griger, Roman Turcovský), 59. Vladimír Štefanik (Ladislav Griger, Roman Turcovský)pres. – 23. Tomáš Škandera (Jakub Banáš), 38. Marek Kohút (Filip Husarčík, Bronislav Bajtala), 48. Samuel Dvorštiak (Jakub Banáš, Lukáš Tarageľ) Samostatné nájazdy: (1 : 0) Andrej Fedorko (HMM) (1 : 0) Samuel Dvorštiak (RUZ) (2 : 0) Dominik Kopec (HMM) (2 : 1) Jakub Banáš (RUZ) (3 : 1) Roman Turcovský (HMM)

Vylúčenia: 3:2, presilovky: 2:0, strely: 23:51 (8:15, 4:20, 11:16), rozhodovali: Sýkora Peter, Jobbágy Martin, Bľanda Ladislav, divákov: 36

MHK Ružomberok: Kristián Kelčík – Tomáš Škandera, Martin Mucha, Tomáš Gibas, Lukáš Bukový, Martin Graňák, Dávid Urban, Peter Belička, Lukáš Tarageľ, Filip Husarčík, Michal Nedeľka, Marek Kohút, Jakub Banáš, Samuel Dvorštiak, Bronislav Bajtala, Marek Leitner