Petra Janigová Futbal

S Trnavou bezgólová remíza, ale mali sme na mále

(ilustračné foto) Po prehre v Žiline mali ružomberskí futbalisti šancu na reparát doma s Trnavou. Z troch bodov, ktoré mali zostať pod Čebraťom to bol napokon iba jeden, no vzhľadom na priebeh zápasu mohli Ružomberčania za remízu poďakovať.

Corgoň liga 2011/2012 – 21. kolo:

**MFK Ružomberok – FC Spartak Trnava 0:0 ** ŽK: 37. Kostelný, 39. Nosek, 45. Masaryk – 45. R. Procházka, 67. Čvirik, rozhodovali: Valášek – T. Somoláni, Súkeníková, 1820 divákov

Ružomberok: Hrdlička – P. Maslo, Kostelný, Nosek, M. Jurkemik – Lásik, Greššák – Skalák (58. Markovič), Serečin (67. Hoferica), Onyango (85. Ján Chovanec) – Masaryk Trnava: Raška – Kaufman, Gross, Čvirik, Ľ. Hanzel – R. Procházka, Kuračka, P. Čarnota, Bicák (72. Tomaček) – Vyskočil, Michal Gašparík

Pohárové ambície velili domácim zabrať naplno a v prvom polčase to tak aj vyzeralo. Keďže jar prichádza na Liptov len veľmi nesmelo, terén bol taký, ako sa na slovenské pomery patrí – miestami ľad, miestami blato. Aj keď sa poctivo behalo na obe strany, s nástrahami ihriska sa o niečo lepšie vysporiadal Ružomberok. Už v 14. minúte sa do brány pýtala hlavička Kostelného, Raška ju ale spod brvna vydoloval. Ttrnavský brankár si v 30. minúte poradil aj s prudkým priamym kopom, ktorý z 19 m šibalsky zatočil Serečin. Hostia sa k slovu dostali až päť minút pred prestávkou. Po priamom kope pohladil loptu hlavou Kaufman, Hrdlička bol pozorný.

Na svoj zlepšený herný prejav z konca polčasu nadviazala Trnava aj v druhom dejstve. Spartakovci mali nad dianím na ihrisku absolútny prehľad a domáci tím sa len márne snažil niečo vymyslieť. Svoje predstavenie plné gólových príležitostí začali hostia hneď po zmene strán. Po pravej strane potiahol Procházka, Gašparíkove zakončenie vyrážal nohami pozorný Hrdlička. Ten mal plné ruky práce aj o päť minút a kým Vyskočil v obrovskej šanci zaváhal, gólman Ruže jeho zakončenie ústál. V 56. minúte pripravil Gašparík gól nabiehajúcemu Procházkovi, ten v dobrej pozíci prekopol bránu.

Aj v ďalšom priebehu boli futbalisti MFK viac vzadu ako vpredu a Trnava pokojne pokračovala v nájazdoch na domácu bránu. V priebehu dvoch minút dvakrát postrašil Vyskočil, keď najprv v poslednej chvíli zachraňoval Kostelný a potom neuspel ani zoči – voči Hrdličkovi. Napriek nepriaznivému vývoju mohol Ružomberok svoj trojbodový plán v samom závere predsa len naplniť. Hofericov projektil v 83. minúte mal prívlastok gólový, no Raška loptu spod brvna vyškrabal. Skóre zostalo bezgólové aj po Gašparíkovom úniku na jednej strane a tiež po strele Jána Chovanca pri opačnej bráne.

Aleš Křeček (tréner Ružomberka): „Terén neumožňoval hrať nejaký extra futbal. Oba tímy stavali na jednoduchosti. Som sklamaný, že sme nezvíťazili. Uvedomujem si však, že sme hrali proti kvalitnému súperovi, ktorý mal k úspechu bližšie ako my.“

Pavel Hoftych (tréner Trnavy): „Bol to zaujímavý zápas, oba tímy hrali na víťazstvo, s maximálnym nasadením a bojovnosťou. Na takomto teréne to bolo ťažké, preto sa hral taký jednoduchý futbal. Mali sme viac šancí, preto si myslím, že sme mali zvíťaziť. Aj bod z Ružomberka je však pre nás cenný.“