Jozef Milan Iné športy

Šachistka Nikola Konkoľová (16) sa drží vo svetovej špičke

O skvelú reprezentáciu Slovenska sa v dňoch 16.- 26. septembra v Srbskej Vojvodine postarala 16-ročná ružomberská šachistka Nikola Konkoľová. Na desaťdňových majstrovstvách sveta zdravotne ťažko postihnutých skončila v juniorskej kategórii na výbornom 2. mieste so ziskom 3,5 boda.

Ilustračný obrázok k článku Šachistka Nikola Konkoľová (16) sa drží vo svetovej špičke

Prvá v tejto kategórii Ruska Lana Sataeva získala len o pol boda viac ako Nikola. Nikola (na titulke vpravo) dosiahla v 5. kole vo fantastickej partii víťazstvo s prezidentom medzinárodnej šachovej federácie IPCA Poliakom Zbigniewom Pilimonom, hneď následne prišla cenná remíza s vysoko nasadeným Rusom Viktorom Strekalovskim. Ako prezradil predseda šachového klubu Marek Zelnický, aj napriek skvelému druhému miestu to bolo pre Nikolu sklamanie, keďže 4 roky po sebe bola juniorskou majsterkou sveta.

zdroj: Natália Holáková, ŠK Ružomberok