Jozef Milan Iné športy

Šachové podujatie desaťročia v Ružomberku bolo úspešné

Dejiskom 33. ročníka európskeho šachového turnaja družstiev Mitropa Cup 2014 bol v poslednej májovej dekáde Ružomberok. Súčasťou podujatia boli aj sprievodné turnaje. Prinášame vám kompletný prehľad výsledkov.

Ilustračný obrázok k článku Šachové podujatie desaťročia v Ružomberku bolo úspešné

Mitropa Cup 2014

Najsilnejšie dve družstvá hrali v poslednom kole a až posledná partia rozhodla, že víťazom Mitropa Cupu pre rok 2014 sa stalo maďarské družstvo a Nemci sa posunuli na druhé miesto. Talianskym ženám stačila k prvenstvu v súťaži aj remíza so Slovinskom. Tretie miesto v Open turnaji po remíze získalo družstvo Slovenska. V ženskej časti turnaja druhé skončili Nemky a bronz cestuje do Rakúska.

Majstrovstvá Slovenska v (zrýchlenom) rapid šachu

MS boli zároveň Memoriálom Dušana Pečnera – liptovskej šachovej legendy. Súťaž vyhral slovenský veľmajster Mikuláš Maník. Na druhom mieste skončil nádejný mladý talent zo Žiliny Jerguš Pecháč. Tretie miesto si vybojoval Vladimír Jacko mladší. Majsterkou Slovenska v rapid šachu sa stala Andrea Briestenská.

Turnaj v bleskovom šachu

V nedeľu sa konalo ďalšie sprievodné podujatie na počesť liptovskej šachovej legendy Dušana Pečnera – turnaj v bleskovom šachu, ktorého víťazom sa stal takisto veľmajster Mikuláš Maník. V tomto turnaji sa prvý raz v histórii odohrali aj Majstrovstvá Slovenska v bleskovom šachu telesne postihnutých, ktoré vyhral Juraj Závarský.

zdroj: ŠK Ružomberok