Jozef Milan Iné športy

Poslednú aprílovú sobotu sa uskutočnila vrcholová šachová súťaž: Majstrovstvá SR mládeže, jednotlivci v zrýchlenom (rapid) šachu. Reprezentantka Šachového klubu Ružomberok iba 9-ročná Simona Koreňová sa stala novou majsterkou Slovenska v rapid šachu do 10 rokov.

Ilustračný obrázok k článku Simona Koreňová (9) sa stala slovenskou majsterkou v rapid šachu. Blíži sa MITROPA CUP

Na Majstrovstvách SR sa súťažilo v kategóriách do 8, 10, 12 rokov. Simona Koreňová v Bratislave podala svoj zatiaľ najlepší výkon. Bez straty jediného bodu suverénne získala prvenstvo za zisk 7. bodov počas 7. kôl. Na 2. mieste skončila Adriana Vozárová, 3. miesto obsadila Jana Šošovičková.

Pre mladú Ružomberčanku je to druhý veľký úspech v priebehu mesiaca apríla, pretože na Majstrovstvách SR v Ľubovnianskych kúpeľoch získala striebro. Jej veľká súperka Adriana Vozárová tam zvíťazila len vďaka pol bodu v pomocnom hodnotení, hoci mali so Simonou rovnaký počet výhier.

MITROPA CUP 2014

Šachový klub Ružomberok z poverenia Slovenského šachového zväzu organizuje v dňoch 22. – 31. 5. 2014 Európsky pohár Mitropa Cup 2014. Finále podujatia sa zúčastní niekoľkonásobný majster sveta v šachu Garri Kasparov.

Medzinárodný šachový turnaj sa uskutoční medzi desiatimi mužskými a ženskými družstvami národných šachových federácií Rakúska, Chorvátska, Českej republiky, Francúzska, Nemecka, Maďarska, Talianska, Slovenskej republiky, Slovinska a Švajčiarska. Turnaj sa bude konať v Hoteli Kultúra, pričom bude voľne prístupný pre divákov. Akciu pripravuje organizačný tím na čele s riaditeľom turnaja Marekom Zelnickým. (v galérii nájdete aj oficiálny plagát)

zdroj: ŠK Ružomberok;