Futbal

Tréner Ladislav Pecko: Stratili sme body po našich hrubých chybách

Futbalisti Spartaka Trnava triumfovali v piatkovom dueli 14. kola Fortuna ligy doma nad MFK Ružomberok 2:1. Zaznamenali piate trojbodové víťazstvo v rade a vyšvihli sa na priebežnú štvrtú priečku v tabuľke.

Ilustračný obrázok k článku Tréner Ladislav Pecko: Stratili sme body po našich hrubých chybách

Spartak Trnava – MFK Ružomberok 2:1 (2:0)

Góly: 36. Schranz, 41. Nikolič – 68. Ďubek (z 11 m). Rozhodoval: Hrčka, ŽK: Tóth, Nikolič, Schranz – Zošák, Lačný, J. Maslo, Ondrek. ČK: 73. Zošák (Ružomberok – po druhej ŽK), 6112 divákov

Spartak Trnava: Kamenár – Janečka, Nikolič, Godál (27. Tóth), Čonka – Schranz, Benogo, Baez, Majtán – Halilovič (74. Casado) – Depetris (90.+1 Harba)

MFK Ružomberok: Tofiloski – P. Maslo, J. Maslo, Rosa, Dagbašjan (46. Lačný) – Ondrek, Kružliak – Zošák, Ďubek (86. Faško), Lovás (86. Boszorád) – Jakubko

Prvú príležitosť mali už v 6. minúte hostia, no centrovanú loptu Lovása odvrátil Čonka na roh. Domáci odpovedali rýchlou kontrou Haliloviča, po ktorej neprestrelil obranu hostí Schranz. V 11. minúte po centri Čonku hlavičkoval tesne vedľa Depetris. V ďalšom priebehu sa oba tímy pozorne bránili, domáci sa zamerali hlavne na Jakubka, hostia zasa nespustili z očí Depetrisa. Pred uplynutím polhodiny hry po rohovom kope Trnavy nastrelil Schranz bočnú sieť. Potom mali dve príležitosti Ružomberčania. Najskôr Ďubek po rýchlom protiútoku spoza šestnástky prestrelil a o tri minúty Tóth, ktorý vystriedal zraneného Godála, zblokoval nebezpečnú strelu Zošáka. V 35. minúte po centri Čonku a chybe stredu ružomberskej obrany otvoril skóre Schranz. Hostia odpovedali pokusom Lovása, ktorý však kryl pozorný Kamenár. V 41. minúte po rohovom kope Haliloviča hlavou zvýšil na 2:0 Nikolič.

Do druhého polčasu nastúpili hostia so snahou skorigovať nepriaznivý stav, no ich pokusy dvakrát zastavil ofsajd, v ktorom sa najskôr ocitol striedajúci Lačný a následne aj Jakubko pri hlavičkovaní do žrde. V 57. minúte mal dobrú príležitosť domáci Majtán, ale bránu netrafil. O desať minút neskôr stiahol Tóth v šestnástke Lačného, rozhodca Hrčka nariadil pokutový kop, ktorý Ďubek s prehľadom premenil. Trnavský stopér svoju chybu odčinil v 71. minúte, keď na poslednú chvíľu zblokoval gólovú strelu Lačného. O dve minúty nato zbytočne fauloval Zošák Benoga a po druhej žltej karte odišiel pod sprchy. Oslabení hostia sa už k vyrovnávajúcemu gólu nepredrali, naopak dvakrát ešte mohol skórovať v závere Majtán.

Ivan Hucko, tréner Trnavy: „Začali sme veľmi zle, naopak súper hral dobre a bol často pri lopte. V závere polčasu sme dali dva góly, ktoré rozhodli. Musím sa poďakovať divákom, že nás podržali, pretože náš dnešný výkon naozaj nebol dobrý.“

Ladislav Pecko, tréner Ružomberka: „Hráčom nemám čo vytknúť okrem šiestich minút v prvom polčase, keď sme dvakrát inkasovali. V druhom dejstve sme bojovali, no neskôr prišlo vylúčenie Zošáka, keď podľa môjho názoru bol práve on faulovaný. Stratili sme body po našich hrubých chybách.“

Spartak Trnava - MFK Ružomberok 2:1