Futbal

Tretia domáca prehra MFK Ružomberok: Seničania strelili jeden gól

Počas reprezentačnej prestávky ružomberskí prvoligoví futbalisti odohrali dva vyhraté zápasy. Tréner Ladislav Pecko sa nádejal, že budú dobrým odrazovým mostíkom ku víťazstvu v zápase so Senicou. Stal sa presný opak. Ruža prišla doma o tri body.

Ilustračný obrázok k článku Tretia domáca prehra MFK Ružomberok: Seničania strelili jeden gól

MFK Ružomberok – FK Senica 0:1 (0:0)

Gól: 77. Hromada. Rozhodoval: Prešinský, ŽK: P. Maslo, Dagbšajan – Hladík, 1847 divákov

Ružomberok: Tofiloski – P. Maslo, J. Maslo, Rosa, Dagbašjan (84. Ondrek)– Kružliak – Lovás, Ďubek, Faško (63. Lačný), Zošák (71. Boszorád) – Masaryk

Senica: Šulla – Vengřinek, Hladík, Pavlík, Pillár – Hušek – Dolný (90. Cicman), Hromada (84. Varga), Čunta (87. Nemček) – Klec, Kalabiška

V 5. min. Lovás poslal center z pravej strany a hlavičku J. Masla do rúk stiahol Šulla. O dve minúty neskôr Faško vysunul Masaryka, ale útočník MFK zvnútra šestnástky pravou minul priestor medzi žrďami. Vzápätí Lovás prestrelil senickú bránu. V 15. min. sa Masaryk v sľubnej pozícii hlavou netrafil. Na začiatku sa hralo len na jednu bránu – Záhorákov. Postupne v ofenzíve sa začali osmeľovať aj hostia. V 19. min. nevyužil dobrú streleckú parketu Klec a spoza „veľkého vápna“ mieril len nad. V 24. min. Kalabiška po priamom kope poslal loptu do ružomberskej siete, ale pre odpískaný ofsajd gól neplatil. Seničania sa veľmi hnevali na hlavného arbitra i jeho na asistenta Mókóša. V 42. min. Tofiloski skrotil Klecovu delovku.

V druhom polčase sa hra prelínala z jednej strany na druhú. V 52. min. išli dvaja domáci hráči na jedného Seničana, avšak Ďubeka v tutovke vychytal Šulla. V 59. min. parádne zdiaľky vypálil Klec a Tofiloski vytasil rovnako krásny zákrok. V 77. min. Kalabiška potiahol loptu po ľavej strane pred bránou našiel Hromadu a ten nedal Tofiloskému žiadnu šancu – 0:1. Liptáci po inkasovanom góle zostali zaskočení a mali problém rozvinúť súvislejšiu akciu. V závere Ruža všetko vsadila na jednu kartu, do súperovej šestnástky sa tlačil aj stopér MFK J. Maslo, ale vytúženého vyrovnania sa nedočkala.

Ladislav Pecko, tréner Ružomberka: „Zápas sa mi ťažko hodnotí. Vstúpili sme doň dobre, boli sme aktívnejší. Pri súperovi s takouto taktikou však musíme dať gól, aby sme sa dostali na koňa. Bohužiaľ, sme nedali. Musím tiež povedať, že niektorí naši hráči zaostali za výkonmi z predchádzajúcich zápasov. Chýbala im väčšia futbalová iskra. Paradoxne o výsledku rozhodol náš hráč, ktorý vlastne Senici založil akciu.“

Dušan Vrťo, tréner Senice: „Videli sme veľmi kvalitný zápas, my sme podali veľmi dobrý výkon, najlepší v tejto sezóne. Sme veľmi radi, že po bezbodovej sérii mužstvo zabodovalo. Myslím si, že toto víťazstvo nás môže posunúť dopredu. Pochvalu si zaslúžia všetci hráči, čo nastúpili a špeciálne Hušek, ktorý podal veľmi dobrý výkon.“