Futbal

Tretia prehra MFK Ružomberok po sebe, tentoraz s trnavským Spartakom

Pred pondelkovým zápasom tréner ružomberského A mužstva Ivan Galád povedal, že Trnava je výborné mužstvo a my sa ich v zápase pokúsime prekvapiť. Nechýbalo veľa, keď ešte v 80.minúte bol stav nerozhodný. Gól z priameho kopu ale rozhodol o víťazstve domácich.

Ilustračný obrázok k článku Tretia prehra MFK Ružomberok po sebe, tentoraz s trnavským Spartakom

Spartak Trnava – MFK Ružomberok 2:1 (1:0)

Góly: 28. Vlasko, 80. Sabo – 67. Masaryk. Rozhodoval: Vlk, ŽK: Mikovič, Kelava – Zošák, Masaryk, Boszorád, Janič, Rosa, 1486 divákov

Spartak: Kelava – Janečka, Nikolič, Greššák, Čonka – Casado, Sabo – Cleber (74. Hlinka), Vlasko, Mikovič (90.+ Vyskočil) – Sládek (70. Vojtuš)

Ružomberok: Šavol – Boszorád (83. Lovás), Práznovský, Kružliak, Rosa – Gerát, Nagy – Janič (83. Vavrík), Zošák (59. Turčák), Mário Almaský – Masaryk

Domáci začali útočne a už v 2. minúte po centri Vlaska mohol skórovať Cleber, loptu však poslal vedľa ružomberskej bránky. V 10. minúte vyslal opäť Brazílčan Cleber utešenú strelu pod brvno, no brankár Šavol ju vytlačil na roh. Hostia mali prvú šancu v 19. minúte, keď priamy kop zahrával Janič a jeho centrovanú loptu usmernil hlavou tesne vedľa Kružliak. V 26. minúte nastrelil Vlasko z veľkého uhla pravú žrď Šavolovej bránky a pozorný ružomberský brankár si krátko nato poradil so strelami Saba i Mikoviča. V 28. minúte prišiel prvý gól zápasu, keď Sládek ideálne uvoľnil Vlaska a ten krížnou strelou k pravej žrdi prekonal Šavola. O štyri minúty sa Vlasko opäť dostal k zakočeniu, ale brankár Šavol jeho strelu zneškodnil. Ružomberčania, ktorí hrali celý polčas otvorenú hru, sa k zakončeniu dostali až v 41. minúte, ale strelu Zošáka kryl pozorný Kelava. Ďalšie pokusy ružomberských hráčov boli nepresné a tak v polčase Trnava zaslúžene vyhrávala 1:0.

Trnavčania mohli v úvode druhého polčasu svoje vedenie zvýšiť, ale strelu Clebera v páde zneškodnil brankár Šavol. V 57. minúte po peknej akcii Mikoviča s Vlaskom nastrelil Cleber žrď ružomberskej bránky. V 64. minúte priamy kop Clebera zneškodnil brankár Šavol na dvakrát. O dve minúty vyskúšal pozornosť Kelavu strelou z diaľky Nagy. V 67. minúte Ružomberčania vyrovnali, keď po rýchlej kontre do otvorenej trnavskej obrany Masaryk pätičkou usmernil loptu k pravej žrdi a bolo 1:1. Desať minút pred koncom strhli Trnavčania víťazstvo na svoju stranu, po faule Boszoráda mali výhodu priameho kopu takmer z hranice 16-tky a Sabo zatočil loptu popri múre do pravej šibenice na 2:1. V závere sa Ružomberčania snažili o vyrovnanie, veľmi blízko k nemu bol v 85. minúte Almaský, ale jeho prízemné zakončenie sa do bránky nezmestilo.

Juraj Jarábek, tréner Trnavy: „Zápas bol skutočné dobrý, v dobrom prostredí, aj keď nám chýbal väčší počet fanúšikov, na ktorých sme zvyknutí. Dnešné víťazstvo si cením, aj keď v druhom polčase sme hrali dosť profesorsky, ale nakoniec bol k nám futbalový boh milostivý. Dali sme druhý gól a zaslúžene sme vyhrali.“

Ivan Galád, tréner Ružomberka: „Dnes sme mali mimoriadne priaznivé podmienky pre futbal a víťazstvo Trnavy bolo zaslúžené, o ten gól bola lepšia. Verím, že aj my sa postupne zlepšíme herne aj výsledkovo a začneme vyhrávať.“

Spartak Trnava - MFK Ružomberok 2:1