Futbal

Tri duely dorastencov MFK s Michalovcami dopadli celkovo 2:1

Starší dorast U 19 prehral v Michalovciach o dva góly, oba mladšie dorasty si s tým istým súperom doma poradili. Starší žiaci doma porazili FK Jupie Banská Bystrica - Podlavice. Na Klačne sa hral tretí ročník Memoriálu Dušana Vierika. Pozrite si aj ďalšie výsledky.

Ilustračný obrázok k článku Tri duely dorastencov MFK s Michalovcami dopadli celkovo 2:1

I. liga starší dorast U 19

MFK Zemplín Michalovce – MFK Ružomberok 2:0 (1:0)

góly: Leško, Vajs; ŽK: Šimčák – Svetlák, Trabalík

• Tréner Stanislav Ďuriš: Prvý polčas bol z našej strany značne ustráchaný hlavne v ofenzíve, po ojedinelej chybe sme inkasovali zbytočný gól, v druhom polčase sme prebrali iniciatívu, boli sme lepším mužstvom, no vo finálnej fáze sa nám nedarilo a nakoniec v nadstavenom čase pri hre vabank sme z brejku inkasovali druhý gól.

I. liga mladší dorast U 17

MFK Ružomberok – MFK Zemplín Michalovce 2:0 (1:0)

góly: Zsigmund, Hajduk; ŽK: Dubec – Vaško

• Tréner Pavol Bača: Napriek víťazstvu o dva góly som nebol spokojný s defenzívnou činnosťou, v ktorej sa vyskytli viaceré nedostatky.

I. liga mladší dorast U 16

MFK Ružomberok – MFK Zemplín Michalovce 6:2 (4:0)

góly: Kutlík 2, Briška, Omasta, Jánoš, Caltík – Matuščák, Ebský

• Tréner Vladimír Helbich: Vďaka výbornému vstupu do zápasu a kvalitnej kombinačnej hre počas celého zápasu sme zaslúžene vysoko zvíťazili. Celé mužstvo si zaslúži pochvalu za predvedený výkon.

I. liga starší žiaci U 15

MFK Ružomberok – FK Jupie Banská Bystrica – Podlavice 2:0 (1:0)

góly: Vanko, Eliáš

• Tréner Mojmír Šrobár: Dnes viazla kombinácie vo finálnej fáze, chlapci nepotvrdili streleckú formu z posledných prípravných zápasov.

I. liga starší žiaci U 14

MFK Ružomberok – FK Jupie Banská Bystrica – Podlavice 3:0 (3:0)

góly: Kmeť 2, Klačko

• Tréner Ivan Hvolka: Aké také kritériá zniesol dnes len prvý polčas, aj to s prižmúrením oboch očí, v druhom polčase chlapci nebojovali, prehrávali osobné súboje, nevedeli sa presadiť jeden na jeden ani kombinačnou hrou, do nadstavbovej časti musia veľmi pridať, lebo takýto výkon by proti mužstvám z východu nestačil.

I. liga mladší žiaci U 13, U 12 odohrajú pre zlé počasie svoje zápasy 26.03.2014.

Prípravka U 11

Memoriál Dušana Vierika

• MFK-Lisková 3:0
  • MFK-Lúčky 7:1
  • MFK L.Lúžna 2:0
  • MFK-Bešeňová 1:0

Turnaj bol usporiadaný na počesť dlhoročného ružomberského futbalistu a trénera Dušana Vierika,ktorý pred troma rokmi opustil naše rady. Takže v sobotu to bol tretí ročník. Turnaja sa zúčastnili okolité kluby z nižších súťaží. Žiaci MFK štartovali U11,ostatní účastníci mohli hrať U13 a ml. Aj keď MFK ťahalo za kratší koniec po fyzickej stránke (o dva roky mladší),súperov predčilo v technických zručnostiach a pekných herných kombináciách.Turnaj poriadal MFK v spolupráci so ZŠ Klačno, hralo sa v hale na Klačne. Ceny prišli odovzdať aj manželka Dušana Vierika Mária so synom Romanom.