Ivana Milanová Hokej Šport

V historicky prvom Zápase hviezd v Ružomberku vyhral Západ

Zimný štadión Stana Mikitu v Ružomberku bol dejiskom historicky prvého Zápasu hviezd 2. hokejovej ligy. Víťazom sa stal Výber západu, ktorý najmä vďaka finišu v tretej tretine zdolal východniarov 12:10.

Ilustračný obrázok k článku V historicky prvom Zápase hviezd v Ružomberku vyhral Západ

Najlepším strelcom zápasu bol s tromi gólmi Richard Fiala z Liptovského Mikuláša.

Výber Východu viedol v 26. minúte už 7:2, napokon však exhibíciu nedotiahol do víťazného konca. Počas zápasu bolo vidieť viacero trestných strieľaní, dianie spestrili aj súťaže zručnosti. V konečnej nominácii Západu napokon prišlo k dvom zmenám, keď hráčov HK 69 Nitra Bajtalu a Bafrnca nahradili Patrikovia Wesselényi a Oravec.

Zápas hviezd 2. hokejovej ligy:

Výber východu – Výber západu 10:12 (3:2, 5:1, 2:9)

Góly: Fiala 3, Schellin 2, Findura, Hriško, Renčok, Tarageľ, Petro – Zemko 2, Rybárik 2, Oravec 2, Káčer, Hulák, Haring, Filip, Durdiak, Daniel. Rozhodovali: J. Konc – Tvrdoň, Orolin, 290 divákov.

Východ: Petro, Fedor – Kobeľa, Javorka, Tomaška, Kiss, M. Slovák, Hriško, L. Zagrapan, Findura – Fiala, Šechný, Šmálik – Laškody, Schellin, Renčok – J. Slovák, Pavlovič, Czuba – Tarageľ, Klouda, St. Pavličko

Západ: Kičina, Vozár – Hulák, Filip, Sluka, Ščepko, Bačkor, Bátora, Poznik, E. Štefanka – Durdiak, Lezo, Peniaška – Haring, Daniel, Wesselényi – Rybárik, Zemko, T. Segíň – P. Oravec, Káčer, Kovalík