Jozef Milan Futbal

V hodine dvanástej, ale predsa len tretí gól v sieti súpera

V 25. kole Corgoňligy chceli domáci futbalisti po trpkej prehre v Nitre naplno bodovať. Až do konca zápasu bol výsledok na vážkach, nakoniec dve minúty pred koncom rozhodol svojou pohotovosťou kapitán Ďubek.

Ilustračný obrázok k článku V hodine dvanástej, ale predsa len tretí gól v sieti súpera

MFK Ružomberok – Dukla Banská Bystrica 3:2 (1:1)

Góly: 26. Zreľák, 66. Serečin, 88. Ďubek – 30. Peňaška, 75. Turňa. Rozhodoval: Kružliak, ŽK: Ďubek – Vajda, Brašeň, 1482 divákov

Ružomberok: Zich – P. Maslo, Práznovský, Greššák, Ondrek – M. Nagy – L. Lupták (46. Serečin), Bielák, Ďubek, Almaský (81. Š. Pekár) – Zreľák

Banská Bystrica: Boroš – Brašeň (90+. Šovčík), Adámik, Vajda, Teixeira – Hlinka – M. Turňa, Pančík (72. Považanec), Hučko – Vrána (59. Slančík), Peňaška

V úvode sa zdalo, že doma je Dukla, „vojaci“ od prvej minúty pôsobili futbalovejším dojmom a boli aktívnejší. Takto to bolo až do 18. minúty, keď prišiel závar pred bystrickou svätyňou. Almaský už posielal loptu do prázdnej brány, no Adámik zastúpil brankára Boroša. Od tohto okamihu prišli domáce chvíle. V 21. minúte sa Zreľák ocitol zoči – voči Borošovi, ale tesne minul bránu. Vzápätí sa Peňaška rútil do otvorenej obrany Liptákov, križujúci Greššák mu znepríjemnil život, i tak to bola obrovská príležitosť Dukly na otvorenie skóre, avšak ani Banskobystričan v „gólovej“ pozícii netrafil medzi žrde. V 26. minúte už však Zreľák strelou zvnútra „veľkého vápna“ otvoril skóre. Domáci sa ale dlho z vedenia netešili, po polhodine Turňa najprv ľahko „urobil“ Almaského, potom pred bránkou MFK našiel Peňašku, ktorý hlavou nedal Zichovy žiadnu šancu. V 38. minúte predviedol sympatické sólo ružomberský ľavý obranca Ondrek, lenže v koncovke nemal presnú mušku.

Do druhej časti vstúpili Ružomberčania so zámerom rozhodnúť stredoslovenské derby vo svoj prospech. Častejšie mali loptu na svojich kopačkách, no aj Dukla sa snažila o ofenzívny futbal. V 66. minúte sa Greššák vybral na vydarený „výlet“ a Serečin po Ďubekovej prihrávke opäť dostal domácich do vedenia. V 75. minúte Brašeň pekne naservíroval loptu Turňovi a bolo vyrovnané – 2:2. V závere sa hra prelínala z jednej strany na druhú. V 84. minúte sa domáci Zreľák sám rútil na Boroša, no gólman Dukly vytiahol reflexívny zákrok. V 88. minúte po pravej strane prenikol Zreľák, Boroš prudký center vyrazil len pred Ďubeka a kapitán Ruže pohotovo poslal loptu do siete – 3:2.

Ladislav Šimčo, tréner Ružomberka: „Dukla potvrdila svoje výkony z jarnej časti, hrala veľmi organizovane a disciplinovane. Stále bola nebezpečná, snažila sa o rýchle protiútoky. Hostia lepšie vstúpili do zápasu, patrila im úvodná pätnásťminútovka. Nám sa podarilo hru vyrovnať a postupne sme začali ovládať ihrisko a tlačili sme sa viac na súperovu bránku. Dali sme pekný gól a tom nám pomohlo. Nechali sme si dať dva veľmi lacné góly, nemuseli sme zápas takto zdramatizovať.“

Norbert Hrnčár, tréner Dukly: „Videli sme výborný zápas, s kolmou hrou obidvoch mužstiev, bol to futbal hore-dole. Samozrejme, so smoliarskym koncom pre nás. Vždy sme vedeli správne zareagovať na strelený gól. Dva razy sme vyrovnali, no tretíkrát sme už nemali čas. Možno dôležitým momentom bola Slančíkova šanca za stavu 2:2. Tak zápas mohol skončiť aj 3:2 pre nás.“

Ružomberok - Banská Bystrica 3:2