Ivana Milanová Futbal

V Myjave sme otočili z 1:0 a získali sme tak zaslúžené víťazstvo

"Podali sme koncentrovaný, disciplinovaný a odvážny výkon." hovorí náš tréner N. Hrnčár po zápase s Myjavou, ktorú sme porazili 1:3.

Ilustračný obrázok k článku V Myjave sme otočili z 1:0 a získali sme tak zaslúžené víťazstvo

V 4. kole Fortuna ligy nastúpil v sobotu (6.8.2016) Ružomberok na pôde Spartaka Myjava.

Spartak Myjava: Solnička – Machovec, Ostojić, Pavlík, Beňo – Kóňa, Marček (62. Bílovský), Duga (80. Holiš) – Brigant, Kolár (71. Sabler), Kukoľ

MFK Ružomberok: Macík – P. Maslo, J. Maslo, Kružliak, Kupec – Nagy – Daniel (88. Menich), Chrien, Mareš (77. Ďubek), Gal-Andrezly – Lačný (46. Sapara)

Góly: 19. Kóňa – 40. J. Maslo, 71. P. Maslo, 90+1. Ďubek

Žlté karty: 81. Bílovský – 7. Lačný, 90. Menich

Rozhodovali: Hrčka – Lieskovský, Žákech

Diváci: 1890

Komentár:

Na kopaniciach sa hral od úvodu svižný futbal. Ako prvý v 4. minúte pohrozil domáci Machovec, s jeho tečovanou strelou si Macík poradil. Na opačnej strane hlavičkoval v 11. minúte nad bránu Gal-Andrezly. Aktívnejší hráči Myjavy sa v 19. minúte ujali vedenia, keď po rohovom kope zakončil presne Kóňa – 1:0. Už o chvíľu sa dostal do zakončenia Duga a Macík s námahou vyrazil loptu mimo brány. Ten istý mikrosúboj sa zopakoval aj o tri minúty, Macík tento raz loptu na dvakrát skrotil v rukaviciach. Ružomberčania dokázali v 40. minúte vyrovnať, k realizácií priameho kopu sa postavil Ján Maslo a umiestnenou strelou k žrdi rozvlnil sieť – 1:1.

V druhom dejstve hry sa bojovalo hlavne v strede poľa. V 56. minúte vystrelil zo strednej vzdialenosti Marček, lopta skončila mimo brány. Medzi tri žrde sa nezmestila ani strela Kóňu zo 69. minúty. Hostia gólovo udreli v 71. minúte, keď sa po štandardnej situácii gólovo presadil P. Maslo – 1:2. V 78. minúte hlavičkoval vedľa domácej brány Chrien, podobne aj Gal-Andrezly v 83. minúte. O dve minúty podnikli hostia rýchly protiútok do otvorenej obrany, v čistej šanci bol Gal-Andrezly, ale minul. Kopaničiari mohli vyrovnať o minútu, Holišovo zakončenie vyrazil Macík. V samom závere vyšla Ružomberku kontra a Ďubek spečatil výhru hostí v pomere 3:1.

Hlasy trénerov:

Mikuláš Radványi, tréner Myjavy: „Som sklamaný z výsledku. Chceli sme doma potvrdiť víťazstvo z vonku. Do zápasu sme vstúpili dobre, vyhrávali sme 1:0. Potom sme mali asi 10–15 minút, kedy sme mali pridať druhý gól, hrali sme dobre. Súper potom vyrovnal po štandardke. V druhom polčase som nabádal hráčov, aby hrali smelšie dopredu. Nebolo to ono, stratili sme veľa ľahkých lôpt. Prišla ďalšia štandardka, kde sme dostali druhý gól. Potom sme hru otvorili, mali sme v 87. minúte stopercentnú šancu na vyrovnanie, ale nevyrovnali sme. Keď sme hrali vabank, dal súper tretí gól.“

Norbert Hrnčár, tréner Ružomberka: „Sme radi, že sme vyhrali. Prerušili sme sériu neinkasovaného gólu Myjavy na domácej pôde a otočili zápas z 1:0 na 1:3. Podali sme koncentrovaný, disciplinovaný a odvážny výkon. Preto si odvážame víťazstvo a tešíme sa z neho.“

Môže Vás zaujímať:

To sú oni: TOP športovci zo Žilinského kraja, ktorí nás budú reprezentovať v Riu