Iné športy

V Ružomberku sa rozdávali ocenenia pre stredoškolákov z celého Slovenska

Ani nie týždeň po veľkej šachovej udalosti v Ružomberku vrcholový šach pokračoval. Spojená škola v Ružomberku vytiahla v piatok 6. júna 2014 najlepších šachistov stredných škôl zo školských lavíc a usadila ich za stoly šachové.

Ilustračný obrázok k článku V Ružomberku sa rozdávali ocenenia pre stredoškolákov z celého Slovenska

V reprezentatívnych priestoroch hodných Majstrovstiev Slovenskej republiky sa odohrali dva kruhové turnaje v kategóriách chlapci a dievčatá. Mužskej časti turnaja sa zúčastnilo desať hráčov, zatiaľ čo do ženskej časti meralo cestu sedem hráčok z rôznych kútov Slovenska. V príjemnej atmosfére sa bez jedinej konfliktnej situácie či sebamenšieho problému odohrali veľmi zaujímavé šachové partie.

Dievčatá

Po siedmych kolách si v dievčenskej sekcii vybojovali medailové umiestnenia nasledovné hráčky. Bronzovú medailu vybojovala domáca hráčka Spojenej Školy Nikola Konkoľová so ziskom 3,5 bodu. Druhé miesto obsadila pri zisku piatich bodov Eva Mészárosová z Gymnázia v Nových Zámkoch. Majsterkou Slovenskej republiky Stredných Škol za rok 2014 sa stala Katarína Škrabáková z Gymnázia v Považskej Bystrici so ziskom šiestich bodov.

Chlapci

Chlapčenskú časť turnaja ovládol po deviatich kolách Martin Pagerka z Gymnázia v Senici so ziskom 7,5 bodu. Na druhé miesto zaslúžene vystúpil Jakub Kupka z Gymnázia v Turzovke, keď uhral v silnej konkurencii 7 bodov. Tretie miesto si na Gymnázium v Liptovskom Mikuláši odniesol Ondrej Mráz so ziskom šiestich bodov. Pre víťazov to bola posledná možnosť reprezentovať strednú školu, kdeže tento rok úspešne zmaturovali.

text: Tomáš Matušák, hl. rozhodca