Jozef Milan Futbal

Víkend v mládežníckom futbale

Mládežnícke mužstvá MFK Ružomberok odohrali v sobotu (14.4.) svoje duely prevažne s úspešným výsledkom.

I.liga starší dorast AS Trenčín – MFK Ružomberok 2:1 (1:0) góly: Bezák, Malec – Mrva ČK: Pažítka (MFK Ružomberok), ŽK: Opatovský, Bero – Zoller Vo vyrovnanom zápase domáci na začiatku duhého polčasu ušli na rozdiel dvoch gólov, hostia znížili 6 min. pred koncom, záverečnú šancu sa Gerátovi premeniť nepodarilo a tak body zostali v Trenčíne.

I.liga mladší dorast AS Trenčín – MFK Ružomberok 1:2 (0:1) góly: Vlček – Lovás M., Jagnešák; ŽK: Repa – Jagnešák Hostia na hrisku potvrdili svoje postavenie v tabuľke a zaslúžene zvíťazili.

II.liga starší dorast východ FK Spišská Nová Ves – MFK Ružomberok 0:1 (0:0) gól: Brčák V zápase prvého s druhým sa hral futbal dobrej úrovne, domáci mali viac šancí, no v čase ich najväčšieho tlaku minútu pred koncom vyšiel hosťom brejk a Brčák svojím prvým gólom v staršom doraste strhol víťazstvo na stranu hostí.

II.liga mladší dorast FK Spišská Nová Ves – MFK Ružomberok 2:1 (1:1) góly: Šteiner, Hlucháň – Kubica Hostia sa ujali vedenia už v prvej minúte, no domácim sa podarilo po štandardnej situácii do šatne vyrovnať. V druhom polčase po ďalšej štandardke dali aj víťazný gól.

I.liga starší žiaci stred A MFK Ružomberok – MŠK Námestovo 3:1 (2:0) góly: Lovás P. 2, Križanovský – Bublák Domáci mali veľmi dobrý prvý polčas, v druhom hostia hru vyrovnali , ale Peťo Lovás svojim druhým gólom v zápase spečatil víťazstvo Ružomberčanov.

I.liga starší žiaci stred B MFK Ružomberok – MŠK Námestovo 2:0 (1:0) góly: Válek J., Lukačík Zaslúžené víťazstvo, aj keď sa domáci herne trochu trápili.

I.liga mladší žiaci stred A Dukla Banská Bystrica – MFK Ružomberok 1:2 (0:0) góly: Medveď – Brenkus, Kudlička J. Domáci dosiaľ nestratili v tejto súťaži ani bod, no mladé ružomberské nádeje prekvapili a dali im okúsiť ako chutí prehra.

I.liga mladší žiaci stred B Dukla Banská Bystrica – MFK Ružomberok 4:1 (2:1) góly: Lichý 2, Straka, Solivajs – Kmeť Prvý polčas ešte hostia stačili držať krok, no v druhom sa už prejavila kvalita domácich nádejí a zápas skončil ich zaslúženým víťazstvom.

Naša najmenšia prípravka U 8 bola zbierať skúsenosti na turnaji v Žiline, bol to ich tretí turnaj, no proti starším protivníkom sa nepresadili a obsadili ôsme miesto.

Zdroj: Erik Kendera, sekretár mládeže MFK Ružomberok