Futbal

Jarná časť futbalovej sezóny 2014/ 2015 naplno beží aj pre mládežnícke tímy MFK Ružomberok. Ponúkame vám výsledkový servis a fotogalériu z dvojzápasu mladších dorastencov s rovesníkmi z Trenčína.

Ilustračný obrázok k článku Víkendový futbal mladých: Dobré výkony, ale nevieme dať góly, ťažkajú si niektorí tréneri

I. liga starší dorast (U19)

FK Senica – MFK Ružomberok 1:0 (0:0)

Viliam Hýravý (tréner MFK Ružomberok): ,,V tomto zápase sme predviedli dobrý výkon, no opäť sme nedokázali bodovať, lebo nepremieňame gólové príležitosti. Spravili sme jedinú chybu a súper nás potrestal gólom."

I. liga mladší dorast (U17) (fotogaléria)

MFK Ružomberok – AS Trenčín 0:3 (0:1)

Martin Filek (tréner MFK Ružomberok U17): ,,Hrali sme proti kvalitnému a technickému mužstvu, proti ktorému sme chceli uhrať body a prelomiť našu zlú šnúru, no opäť sa nám to nepodarilo. Naša hra nebola zlá, chlapci bojovali, no opäť rozhodli naše zbytočné chyby. Od 33. minúty sme mali výhodu o jedného hráča, no ani to nepomohlo. Naša snaha vytvoriť tlak na súpera a dať gól bola eliminovaná dobre hrajúcou obranou a rýchlymi protiútokmi, z ktorých sme inkasovali."

I. liga mladší dorast (U16) (fotogaléria)

MFK Ružomberok – AS Trenčín 1:0 (0:0)

Gól: R. Kružliak

Vladimír Helbich (tréner MFK Ružomberok U16): ,,Trenčín ukázal v Ružomberku svoju nespornú hernú kvalitu. Zápas mal vysoké tempo, nasadenie, množstvo pekných kombinačných akcií, oba celky nepremenili viacero gólových príležitostí, hostia dokonca dvakrát nastrelili konštrukciu domácej brány! Víťazstvo 1:0 pre nás zariadil v 63. minúte Kružliak po rohovom kope Brenkusa. Hráči predviedli bojovné a obetavé výkony podmurované bezchybným výkonom Mareka Bakoša v bráne!"

I. liga starší žiaci – nadstavbová časť (U15)

MFK Ružomberok – 1. FC Tatran Prešov 2:1 (1:1)

Góly RK: Baláž, Kmeť

Ivan Hvolka (tréner MFK Ružomberok U15): ,,Bol to dobrý zápas oboch družstiev. V prvom polčase sme boli nervózni a súper nás prekvapil dobrou hrou. V druhom polčase sme sa zlepšili a koncentrovali sa na hru, kde po zlepšenom výkone sme strhli víťazstvo na našu stranu. Musím pochváliť chlapcov za príkladnú bojovnosť a dobrú hru. Potvrdzuje sa nám správna cesta a snaha o spojenie žiackej ligy s najlepšími družstvami stredu a východu Slovenska."

Partizán Bardejov – MFK Ružomberok 1:1 (1:1)

Gól RK: Múdry

Ivan Hvolka (tréner MFK Ružomberok U15): ,,Začiatok zápasu sme nezačali dobre. S veľkým rešpektom pred fyzicky vyspelým súperom, ktorý nás nakopávanými loptami dostával pod tlak. Zákonite sme z toho inkasovali nešťastný gól, ktorý nás paradoxne ,,ukľudnil". Až potom sme začali hrať našu hru, kde sme si kombináciami a dobrým držaním lopty vytvárali čoraz väčší tlak. Po peknej akcii Kmeťa a Múdreho sme do polčasu vyrovnali. V druhom polčase sme boli lepší, až na koncovku, čo je náš dlhodobý problém."

I. liga starší žiaci – nadstavbová časť (U14)

MFK Ružomberok – 1. FC Tatran Prešov 0:1 (0:0)

Mojmír Šrobár (tréner MFK Ružomberok U14): ,,Odohrali sme výborný zápas proti silnému súperovi. Ten nás vďaka presnej kombinačnej hre dokázal v strede pola neraz prečísliť, no vďaka dobrému dostupovaniu a poctivým návratom stredopoliarov a neraz aj útočníkov, sme vyplnili medzery, priestor prehustili, a tak sa súper nedostal do vážnejšej šance. Na druhej strane sme sa, až na dve ,,pološance", vážnejšie nepresadili ani my. Pykali sme po individuálnej chybe. Celkovo sme s našou hrou spokojní, bolo v nej vysoké nasadenie, aj neustála snaha presadiť sa kombinačne, prípadne individuálne."

Partizán Bardejov – MFK Ružomberok 2:7 (1:3)

Góly RK: T. Bobček 5, Uhliarik, Čakloš

Mojmír Šrobár (tréner MFK Ružomberok U14): ,,Zápas mal jednoznačný priebeh. Boli sme futbalovejším družstvom, súpera sme dostali pod veľký tlak a okrem strelených gólov sme si vypracovali aj ďalšie šance. Po predchádzajúcom zápase, kedy veľká snaha neslávila úspech, sme sa opäť prezentovali nielen dobrým výkonom, ale i výsledkom. Hráčom zápasu bol päťgólový Tomáš Bobček."

I. liga mladší žiaci – nadstavbová časť (U13)

MFK Ružomberok – Partizán Bardejov 10:3 (5:0)

Góly RK: P. Rumanský 3, E. Bradiak 2, R. Šimo, V. Kiebel, M. Kutlík, A. Matoš, M. Slosarčík

Oto Omasta (tréner MFK Ružomberok U13): ,,Proti Bardejovu sme podali jeden z najlepších výkonov v sezóne."

I. liga mladší žiaci – nadstavbová časť (U12)

MFK Ružomberok – Partizán Bardejov 14:6 (8:3)

Góly RK: Záhradník 5, Tutura 3, Makovický 3, Diviš, Petruf, Jančo

Róbert Hazucha (tréner MFK Ružomberok U12): ,,Chlapci k zápasu pristúpili zodpovedne. Zápas bol veľmi dobrý. Útoky sa striedali na jednu aj druhú stranu a keby sme premenili všetky naše gólové šance, vyhráme ešte väčším gólovým rozdielom. Musíme sa vyvarovať niektorých individuálnych chýb v obrane."

Zdroj: mfkruzomberok.sk; foto: Peter Graf;