Futbal

Víkendový futbal mladých: Dorastenci v zápasoch s Bardejovom neoslnili

Mládežnícke futbalové tímy hrali počas víkendu ďalšie majstrovské zápasy. Dorastencké trio U19, 17 a 16 zápolilo o body s Bardejovčanmi a dosiahlo jednu výhru, jednu prehru a remízu. Tréneri so svojimi hráčmi neboli spokojní. Okrem výsledkov prinášame aj ich vyjadrenia.

Ilustračný obrázok k článku Víkendový futbal mladých: Dorastenci v zápasoch s Bardejovom neoslnili

I. liga starší dorast U 19

MFK Ružomberok – Partizán Bardejov 1:1 (1:0)

góly: Lacko (11m) – Vilček (11m); ŽK: Buckulčík – Belunek

• Tréner Stanislav Ďuriš: Vstúpili sme do zápasu aktívne, strelili sme gól a vypracovali si niekoľko sľubných príležitostí.Druhý polčas nebol podľa mojich predstáv, prestali sme kombinovať a len sme nakopávali lopty. Po peknom prieniku Vrlíka sme za stavu 1:0 zahrávali pokutový kop, ten však Kolorédy nepremenil. Od toho momentu sme prestali hrať a súper zaslúžene vyrovnal.

I. liga mladší dorast U 17

Partizán Bardejov – MFK Ružomberok 0:1 (0:1)

gól: Lukačik; ŽK: Križanovský, Kyjak – Chromek

• Tréner Pavol Bača: Tento zápas nás nezastihol v optimálnej pohode. Vo vyrovnanom prvom polčase sme sa ujali vedenia v 18.min. gólom Lukačika a mali sme dve gólové príležitosti,ktoré nevyužili Hajduk a Gerát, potom sa čoraz viac k slovu dostávali domáci,ktorí dali do hry viac bojovnosti a srdiečka.Druhý polčas už dominovali domáci vďaka nasadeniu a pohybu ale keďže mali vychýlenú mušku, zápas sme doviedli do víťazného konca. Spokojný môžem byť iba s výsledkom.

I. liga mladší dorast U 16

Partizán Bardejov – MFK Ružomberok 1:0 (1:0)

gól: Marko; ŽK: Caltík (MFK Ružomberok)

• Tréner Vladimír Helbich: O našej prehre v Bardejove rozhodla slabšia hra stredných stredových hráčov a nevýrazný výkon celého mužstva v ofenzíve. Gól sme inkasovali po rohovom kope, naše šance na skórovanie ostali v závere nevyužité.

I. liga starší žiaci U 15

MFK Ružomberok – MŠK Fomat Martin 3:0 (2:0)

góly: Bobček, Brenkus, Šroba; ŽK: Kochol (MŠK Fomat)

• Tréner Mojmír Šrobár: Hostia kládli tuhý odpor, hlavne kým stačili so silami, nám v tomto zápase chýbala lepšia koncovka.

I. liga starší žiaci U 14

MFK Ružomberok – MŠK Fomat Martin 4:1 (3:0)

góly: Filek 2, Bobček T., Pastva – Bučo

• Tréner Ivan Hvolka: Aké také kritérium znesie len prvý polčas, v druhom hostia hru vyrovnali a hrozili z protiútokov.

I. liga mladší žiaci U 13

MŠK Fomat Martin – MFK Ruzžomberok 3:11 (1:6)

góly: Paučula, Mišík, Babík – Dopater 2, Plaskúr 2, Kučera, Kubík, Ursacher, Veselovský, Mesiar, Broz, Záchej

• Tréner Róbert Hazucha: Rozdiel gólov je vysoký, ale veľmi veľa šancí zostalo ešte nevyužitých.

I. liga mladší žiaci U 12

MŠK Fomat Martin – MFK Ruzžomberok 3:26 (1:11)

góly: Šmehýl 2, Fazika – Bradiak 7, Rumanský 6, Országh 4, Salaj 4, Jarotta 2, Slosarčík, Lucký, Maslo

• Tréner Martin Filek: Tento zápas asi nedal nič ani jednému mužstvu, od začiatku len otázka výšky skóre.

Turnaj U 10 v Poprade

• MFK Ružomberok – MFK Liptovský Mikuláš 2:0
  • MFK Ružomberok – FK Príbovce 2:0
  • FAM Poprad – MFK Ružomberok 0:4
  • MFK Dolný Kubín – MFK Ružomberok 0:1
  • FK Poprad – MFK Ružomberok 0:4

Góly: Zahradník 7, Figa 2, Matej 2, Dvorský, Kulich; Najlepší hráč: Lukáš Kulich

Turnaj U 9 v Ružomberku

Zápasy MFK Ružomberok čierni

• MFK – Dukla Banská Bystrica 3:3 góly: Zubaj (Švehla), Slosarčík, Zubaj (Majerík)
  • MFK – MFK Košice 4:2 góly: Slosarčík (Žáčok), Slosarčík (Žáčok), Jarina (Remenár), Slosarčík (Švehla)
  • MFK – Slovan Bratislava 3:2 góly: Švehla, Švehla (Majerík), Gerec
  • MFK – FK Senica 3:0 góly: Jarina (Slosarčík), Žáčok (Slosarčík), Švehla (Majerík)
  • MFK – 1. FC Tatran Prešov 4:5 góly: Žáčok (Zubaj), Zubaj, Slosarčík, Žáčok (Zubaj)
  • MFK – MFK oranžoví 4:4 góly: Zubaj, Švehla, Slosarčík, Švehla

Zostava MFK Ružomberok čierni: Synak, Majerík, Jarina, Zubaj, Žáčok, Gerec, Remenár, Rázga, Jurčo, Slosarčík, Švehla

Zápasy MFK Ružomberok oranžoví:

• MFK – Dukla Banská Bystrica 6:0 góly: Kačmarik, Kačmarik, Orgoník, Kačmarik (Orgoník), Uram (Omasta), Omasta
  • MFK – MFK Košice 2:4 góly: Holubčík (Omasta), Orgoník
  • MFK – Slovan Bratislava 2:1 góly: Kačmarik, (Ďuratný), Ďuratný (Lacko)
  • MFK – FK Senica 4:2 góly: Omasta, Kudlička, Omasta (Ďuratný), Orgoník (Holubčík)
  • MFK – 1. FC Tatran Prešov 0:1
  • MFK – MFK čierni 4:4 góly: Orgoník (Lacko), Kačmarik, Bendík, Omasta

Zostava MFK Ružomberok oranžoví: Rázga Ri, Ďuratný, Bendík, Lacko, Uram, Kačmarik, Orgoník, Omasta, Kudlička, Holubčík, Šefranko