XIII. ročník bežeckých pretekov okolo Sidorova

Bežecký spolok Ruža Ružomberok, Centrum voľného času a Mesto Ružomberok zorganizovali poslednú nedeľu (23.10.) už 13.ročník lesného behu v krásnej jesennej scenérii našich vrchov. Pozrite si výsledky.

Ivana Milanová
Ilustračný obrázok k článku XIII. ročník bežeckých pretekov okolo Sidorova
Zdroj: behsvk.rajce.cz

V nedeľu dopoludnia (23.10.) sa na šart pred hotelom Áčko postavilo 134 pretekárov, odhodlaných čo najrýchlejšie zvládnuť trať dlhú 13 000 metrov, vedúcu sčasti po cestenej komunikácii a sčasti po lesnom chodníku.

Absolútnym víťazom, ktorý zvládol členitú trať s časom 50:45 min., sa stal Jan Wydra z Poľska.

Nádherné počasie vykompenzovalo prípadné sklamanie aj bežcom, ktorý sa neumiestnili na prvých pozíciách. Desiatke pretekárov sa beh dokončiť nepodarilo.

Z výsledkovej listiny:


Dĺžka tratí: 3 600 metrov

Kategória: DORASTENKY

  1. Brnčalová Lea 2001 (Malino SKIALP TEAM Ružomberok ), čas: 13:17
  2. Čellárová Veronika 2002 (Plavecký oddiel Ružomberok ), čas: 14:10
  3. Pikalová Viktória 2002 (KBL Jasná ), čas: 15:04

Kategória: DORASTENCI

  1. Beťko Samuel 2013 (KBL Jasná ), čas: 12:53
  2. Vladár Erik 2001 (KBBS Turčianske Teplice ), čas: 13:17

Kategória: JUNIORKY

  1. Smiešková Lucia 1998 (Ružomberok – Černová ), čas: 13:04
  2. Hliničanová Ľubica 1997 (DHZ Hybe ), čas: 15:02

Kategória: JUNIORI

  1. Obergries Boris 2000 (New wave multisport B. Bystrica), čas: 00:54:25
  2. Čiernik Matej 1997 (SK Žiarska dolina ), čas: 00:57:37
  3. Bednárik Jozef 2000 (Cyklisti Černová ), čas: 1:01:33

Dĺžka tratí: 13 000 metrov

Kategória: ŽENY 1982 a mladšie

  1. Hanulová Linda 1994 (Liptovské Sliače ), čas: 1:07:48
  2. Chrančoková Daniela 1986 (Banská Bystrica ), čas: 1:08:32
  3. Triznová Simona 1990 (SKI ALP Bobrovec ), čas: 1:08:51

Kategória: ŽENY 1967 – 1981

  1. Paulínyová Katarína 1975 (AK ZŤS Martin), čas: 0:58:51
  2. Jurošová Martina 1978 (Geosport Brezno), čas: 1:07:00
  3. Hanulová Danka 1970 (Liptovské Sliače), čas:1:07:36

Kategória: MUŽI 1977 a mladší

  1. Kubej Tomáš 1992 (ŠK Muránska Dlhá Lúka ), čas: 0:50:51
  2. Trizna Lukáš 1985 (Bobrovec), čas: 0:51:12
  3. Tuka Ondrej 1991 (Štrbsé Pleso), čas:0:52:33

Kategória: MUŽI 1967 – 1976

1) Wydra Jan 1975 (MOK MSZNA DOLNA ), čas: 0:50:45

  1. Gazdarica Tomáš 1976 (Malino SKIALP TEAM Ružomberok ), čas: 0:52:23
  2. Kamas Tomáš 1976 (PROKE ), čas: 0:53:59
Zdroj: Dnes24.sk

Odporúčame