Zmeny v krajskom parlamente: Ktorí poslanci budú zastupovať váš obvod?

Voľby do VÚC sú za nami. Títo poslanci budú v najbližších piatich rokoch sedieť v zastupiteľstve žilinskej samosprávy.

Lucia Šútorová
Ilustračný obrázok k článku Zmeny v krajskom parlamente: Ktorí poslanci budú zastupovať váš obvod?
Zdroj: ŽSK

V 57-člennom zastupiteľstve Žilinského samosprávneho kraja (ŽSK) obsadia nezávislí kandidáti 25 poslaneckých kresiel, koalícia OĽaNO, SaS, KDH, NOVA a OKS 16 poslaneckých kresiel, strana Smer-SD 11 poslaneckých kresiel a SNS päť poslaneckých kresiel. Vyplýva to z neoficiálnych výsledkov, ktoré zverejnil Štatistický úrad (ŠÚ) SR.

Zástupcovia jednotlivých obvodov

Volebný obvod Žilina budú zastupovať poslanci Martin Kapitulík (NEKA), Anna Verešová (koalícia OĽaNO, SaS, KDH, NOVA a OKS), Róbert Kašša (NEKA), Ľudmila Chodelková (NEKA), Barbora Birnerová (koalícia OĽaNO, SaS, KDH, NOVA a OKS), Milan Laurenčík (koalícia OĽaNO, SaS, KDH, NOVA a OKS), Jozef Kavecký (koalícia OĽaNO, SaS, KDH, NOVA a OKS), Peter Dobeš (koalícia OĽaNO, SaS, KDH, NOVA a OKS), Martin Barčík (NEKA), Ján Marosz (koalícia OĽaNO, SaS, KDH, NOVA a OKS), Štefan Zelník (SNS), Ľubomír Bechný (NEKA) a Juraj Popluhár (Smer-SD).

Poslanci za Martin

Volebný obvod Martin budú zastupovať Erika Cintulová (NEKA), Peter Vons (NEKA), Imrich Žigo (NEKA), František Výrostko (NEKA), Stanislav Thomka (koalícia OĽaNO, SaS, KDH, NOVA a OKS), Tatiana Červeňová (Smer-SD), Peter Kašuba (NEKA), Tomáš Zanovit (NEKA).

Obvod Čadca

Volebný obvod Čadca Ján Podmanický (Smer-SD), Martin Šenfeld (NEKA), Jozef Grapa (Smer-SD), Milan Gura (Smer-SD), Jozef Marec (NEKA), Jozef Cech (Smer-SD), Jaroslav Velička (NEKA), Andrea Šimurdová (NEKA).

Liptovský Mikuláš

Volebný obvod Liptovský Mikuláš budú zastupovať Branislav Tréger (NEKA), Ján Blcháč (Smer-SD), Rudolf Urbanovič (SNS), Erik Gemzický (SNS), Jaroslav Barok (koalícia OĽaNO, SaS, KDH, NOVA a OKS) 3686 hlasov a Anna Dvorščáková (koalícia OĽaNO, SaS, KDH, NOVA a OKS).

Poslanci za Námestovo

Volebný obvod Námestovo budú zastupovať Igor Janckulík (NEKA), Albín Maslaňák (koalícia OĽaNO, SaS, KDH, NOVA a OKS), Rastislav Zanovit (koalícia OĽaNO, SaS, KDH, NOVA a OKS), Július Piták (Smer-SD) a Jozef Straka (NEKA).

Zastúpenie Ružomberku

Volebný obvod Ružomberok budú zastupovať Karol Javorka (NEKA), Michal Slašťan (koalícia OĽaNO, SaS, KDH, NOVA a OKS), Ján Bednárik (koalícia OĽaNO, SaS, KDH, NOVA a OKS), Ľubomír Kubáň (NEKA), Dušan Lauko (SNS).

Kysucké Nové Mesto

Volebný obvod Kysucké Nové Mesto budú zastupovať Dušan Mičian (SNS), Matej Fabšík (NEKA) a Ivan Poláček (NEKA).

Obvod Tvrdošín

Volebný obvod Tvrdošín budú zastupovať Vojtech Koleják (koalícia OĽaNO, SaS, KDH, NOVA a OKS), Štefan Kristofčák (koalícia OĽaNO, SaS, KDH, NOVA a OKS) a Jaroslav Rosina (NEKA).

Poslanci za Dolný Kubín

Volebný obvod Dolný Kubín budú zastupovať Ján Prílepok (NEKA), Zdenko Kubáň (koalícia OĽaNO, SaS, KDH, NOVA a OKS) a Ľubomír Bláha (Smer-SD).

Bytča a Turčianske Teplice

Volebný obvod Bytča budú zastupovať Miroslav Minárčik (Smer-SD) a Peter Weber (koalícia OĽaNO, SaS, KDH, NOVA a OKS).

Volebný obvod Turčianske Teplice bude zastupovať Dušan Hrivnák (NEKA).

Volebná účasť

V ŽSK prišlo k volebným urnám 192 459 voličov, čo predstavuje volebnú účasť 33,84 percenta. Predsedníčkou ŽSK sa stala Erika Jurinová (koalícia OĽaNO, SaS, KDH, NOVA a OKS), ktorá získala 82.034 hlasov (43,67 percenta). Na druhom mieste skončil Juraj Blanár (Smer-SD), ktorý získal 55.931 hlasov (29,77 percenta).

Foto: ilustračné

Dajte LIKE na našej FB stránke a máte vždy čerstvé info zo ŽILINY a okolia

Zdroj: TASR

Odporúčame