Jozef Milan Futbal

AKTUALIZOVANÉ: Víkendový futbal mladých

Futbaloví mladíci nezískali síce na súperových ihriskách všetky body, ale ani raz neprehrali. Prvoligisti dohrávali svoje zápasy s AS Trenčín v utorok, pridali sme výsledky aj fotogalériu.

Ilustračný obrázok k článku AKTUALIZOVANÉ: Víkendový futbal mladých

Sobota 13.04.2013

U 18 II.LSDV

MFK Slovan Giraltovce – MFK Ružomberok 1:1 (0:0)

góly: Čurlík – Pilát

• Hostia si dlho nevedeli zvyknúť na mäkký terén, prvý polčas bol z ich strany žalostný. V druhom polčase síce dostali z ojedinelej štandartky gól, ale potom už diktovali tempo, no z množstva šancí využili len jednu a tak zápas skončil

spravodlivou remízou.

U 16 II.LMDV

MFK Slovan Giraltovce – MFK Ružomberok 0:1 (0:1)

gól: Lovás P.

• Prvý polčas bol vyrovnaný, tesne pred prestávkou sa hostia ujali vedenie. V druhom už mali prevahu, no šance nevyužili. Domáci sa nedokázali dostať po celý zápas do zakončenia a tak si vedúce mužstvo tabuľky odnáša zaslúžene všetky body.

U 13 I.LMŽS A

MŠK Námestovo – MFK Ružomberok 1:2 (0:2)

góly: Pleva – Kmeť 2

U 12 I.LMŽS B

MŠK Námestovo – MFK Ružomberok 1:1 (0:0)

gól: Sabler; ŽK: Sipos (AS Trenčín)

• Približne 100 divákov videlo zápas slušnej úrovne, hralo sa od začiatku vo vysokom tempe, hostia boli prvý polčas o niečo lepší až na posledných 7–8 minút, kedy ich dostali domáci pod tlak a vytvorili si aj tri sľubné šance, zostalo to ale bez efektu. Druhý polčas domáci dobýjali súperovu bránku, hostia hrozili z brejkov, no stav sa už nezmenil, aj keď tomuto duelu skôr pristala remíza.

MFK Ružomberok – AS Trenčín 3:3 (1:2)

góly: Kružliak 2, Hrbček – Vrábel, Komorovský, Juliny

• Hostia zaskočili domácich rýchlymi gólmi a tak v 19. minúte svietil stav 0:2. Potom domáci ožili, no do prestávky sa im podarilo len znížiť. V polovici druhého polčasu Kružliak vyrovnal, ale hostia z protiútoku skórovali tretí krát. Napokon opäť Kružliak trafil po rohu hlavou, keď bežala posledná minúta zápasu, čím zachránil aspoň bod.

Vo štvrtok, 18.04.2013 vy­cestuje U 11 do Ľubochne, kde odohrá zápas Kormanovho pohára. V sobotu, 20.04.2013 cestuje U 19, U 17 do Banskej Bystrice na Duklu, U 15, U 14 hrá v Námestove a U 13, U 12 privíta súpera zo Zvolena na umelej tráve v Ružomberku.

U 18, U 16 odohrá plánovaný duel s Lokomotívou Košice až 15.05.2013 z dôvodu účasti košických chlapcov na študentských majstrovstvách sveta vo francúzskom Bordeaux.

zdroj: MFK, Erik Kendera; foto: Peter Graf;