Jozef Milan Futbal

Ani výborný dvanásty hráč nepomohol MFK k remíze

Po víťazstve v prvom jarnom kole na pôde Senice prichádzal ružomberský fanúšik na štadión pod Čebrať výborne naladený a očakával víťazné pokračovanie. Nestalo sa, napriek skvelému domácemu fanklubu. Súper z Trenčína dokázal v druhom polčase streliť dva góly a vyhrať.

Ilustračný obrázok k článku Ani výborný dvanásty hráč nepomohol MFK  k remíze

MFK Ružomberok – AS Trenčín 1:2 (1:0)

Góly: 14. Ďubek (z 11 m) – 51. Holúbek (z 11 m), 55. Štefánik. Rozhodoval: Pavlík, ŽK: Ďubek – Volešák, 1860 divákov.

MFK Ružomberok: Zich – Maslo, Práznovský, Greššák, Jurkemik – Nagy (59. Zreľák) – Lupták (72. Serečin), Bielák, Ďubek, Pekár (78. Almaský) – Mukendi Mulumba

AS Trenčín: Volešák – Čögley, Da Silva, Bednárik, Mazáň – Baez (89: De Oliveira) – Mazan (46. Lobotka), Holúbek, Štefánik, Kubík (79. Fremmel) – Fanendo Adi

V 4. minúte Mulumba naservíroval peknú prihrávku Ďubekovi, no domácemu kapitánovi na hranici „veľkého vápna“ strela ľavačkou nesadla. Trenčín potom chvíľu častejšie držal loptu na svojich kopačkách, ale v 13. min. prišiel kontroverzný moment, keď rozhodca Pavlík nariadil pokutový kop, hoci sa zdalo, že v súboji gólmana hostí Volešáka s prenikajúcim Ďubekom k žiadnemu stretu nedošlo. Ďubek z nariadenej penalty dostal Liptákov do vedenia. O štyri minúty neskôr Mulumba ani Práznovský pri obrovskom závare pred bránou AS nedokázali loptu, tancujúcu pred čiarou, dotlačiť do siete. V 21. minúte si poriadne vydýchlo domáce publikum, keď Adi v „miliónovej“ šanci minul ružomberskú bránu. Po pol hodine hry Bielák z priameho kopu z vyše tridsať metrov poriadne natiahol Volešáka. Celkove prvý polčas priniesol vyrovnanú partiu.

Do druhého polčasu lepšie vstúpili hostia, v 49. minúte Sobotkov ďalekonosný pokus zdiaľky skončil na pravej žrdi Zichovej svätyne, no vzápätí sa predsa hostia dočkali vyrovnania. Jurkemik v domácej šestnástke fauloval Kubíka a Holúbek z jedenástky, hoci Zich mu úmysel vystihol, vyrovnal. O štyri minúty neskôr Štefánik prešiel ružomberskou obranou a Kubík preklopil stav na 1:2. V 64. minúte Štefánika zblízka, no z uhla vychytal domáci brankár. Domáci sa snažili niečo s nepriaznivým výsledkom urobiť. V 78. minúte hlavičkoval Mulumba tesne vedľa. V 84. minúte Volešák reflexívne vyboxoval Práznovského hlavičku. V nadstavenom čase ešte trenčiansky De Oliveira vyskúšal Zicha. Nič iné sa už potom neudialo.

Ladislav Šimčo, tréner Ružomberka: „Hlavne v prvom polčase sme hrali zakríknuto a hlavne nezvládli sme vstup do druhej polovice. Zaplatili sme za dve individuálne chyby v rozpätí štyroch minút. Zvlášť Jurkemikova pred jedenástkou Trenčína bola školácka. Hráč v takýchto situáciách nemôže ísť vo vlastnej šestnástke do kĺzačky. V závere sme mali tri dobré možnosti, z ktorých aspoň jedna sa mohla ujať. Viac by zápasu slušala remíza.“

Adrián Guľa, tréner Trenčína: „Diváci videli veľmi dobrý zápas. Moji zverenci odviedli dobrú robotu. To, že dokázali výsledok otočiť, svedčí o ich sile. Záver nemusel byť taký dramatický. Vo fázach, keď domáci hrali vabank, mohli sme definitívne rozhodnúť. No to je často naša slabšia stránka.“