Basketbal

Basketbalová extraliga žien mala v sobotu na programe zápasy 13. kola. Naše basketbalistky tentoraz košický Good Angels výraznejšie nepotrápili a zápas prehrali o 28 bodov.

Ilustračný obrázok k článku Basketbalistky MBK Ružomberok vyhrali v Košiciach prvú štvrtinu. Ďalšie tri výrazne prehrali

Good Angels Košice – MBK Ružomberok 72:44 (30:25)

• Najviac bodov: Oblaková 23, Langhorneová 14, Jurčenková 11 – Tetemondová 15, D. Baburová 7, Kmeťová 6
  • Štvrtiny: 13:19, 17:6, 25:9, 17:10.

Tréner MBK Juraj Suja: „Zápas sme otvorili veľmi dobre, hrali sme dobrý baketbal, prvú štvrtinu sme vyhrali o 6 bodov. Po malej prestávke nastal zlom v zápase, stratili sme kontrolu v obrannom doskoku a začalo sa nám kopiť hrozne veľa faulov, Košice mali veľa trestných hodov. Po prestávke sme opäť nezachytili úvod, prvé tri minúty sme prehrali 0:7; po piatich minútach sme mali na konte už 9 faulov, Košičanky len dva, a preto hádzali znova veľa šestiek. Myslím si, že v takomto súboji je ale pomer trestných hodov 43:5 veľmi veľký. Vyplýva to síce aj zo systému hry, sme nižší, potrebujeme si viac pomôcť faulami, ale taký rozdiel som v živote nezažil a ten zápas to ovplyvnilo.“