Basketbal

AKTUALIZOVANÉ: Basketbalová Ruža nepreskočila ruské výšavy

V prvom zápase osemfinále Európskeho pohára FIBA hráčky MBK Ružomberok na domácej palubovke prehrali o 3 body s ruským Dynamom-GUVD Novosibirsk. Odveta je na programe vo štvrtok 13. decembra v Novosibirsku. Pridali sme vyjadrenie trénera.

Ilustračný obrázok k článku AKTUALIZOVANÉ: Basketbalová Ruža nepreskočila ruské výšavy

MBK Ružomberok – Dinamo-GUVD Novosibirsk 57:60 (28:34)

MBK: Holmesová 14, Tetemondová 8, Minčíková 0, D. Baburová 0, Kmeťová 0 (Lukačovičová 15, Černáková 13, Anderssonová 4, Brezániová 3).

Novosibirsk: Turnerová a Poteminová po 14, Myasoedová 11.

TH: 14/11 – 23/16. Rozhodovali: Kudlicki (Pol.), Eger (Rak.) a Szcerba (Pol.), fauly: 20 – 20. 5. faulov: 37. Šabanová, trojky: 4 – 6, 1500 divákov.

Domácim basketbalistkám vstup do zápasu nevyšiel, za necelú minútu na „tabuli“ svietil stav 0:5 a v 6. min. 6:17. Liptáčky sa ale z nevydareného úvodu rýchlo spamätali a postupne likvidovali svoje manko. V závere prvej štvrtiny znížili na 17:19 a v 12.minúte prvý raz išli do vedenia – 22:21. V 14. minúte bol stav 26:24, no potom v rozpätí piatich minút prišla desaťbodová šnúra ruského tímu a po nej Liptáčky prehrávali 26:34. Pred záverečnou štvrtinou Ružomberok prehrával o štyri body – 38:42. Keď do „klaksónu“ zostávalo dvadsaťjeden sekúnd, Černáková upravila na rozdiel dvoch bodov – 57:59. No posledné slovo mala Američanka Turnerová a jej jedna šestka – 57:60.

Štefan Svitek, tréner Ružomberka: „Bol to veľmi ťažký zápas, v ktorom sme nezačali dobre. Pod konečný výsledok sa podpísalo, že sme neraz museli doťahovať aj viacbodovú stratu. Vždy sme sa vrátili do zápasu, no proti súperovi, ktorý skoro 38 minút hral zónovú obranu, to bolo mimoriadne náročné. Naše družstvo zase malo veľmi nízku streleckú úspešnosť i z čistých pozícií. Neskladáme zbrane, v odvete sa chceme pokúsiť o postup.“