Ivana Milanová Iné športy Šport

Bežcov čaká tento rok novinka: Štartuje žilinská ŽupaRUN

Žilinský samosprávny kraj predstavuje ďalšiu novinku pre milovníkov športu. Pod spoločnú značku Žilinská ŽupaRUN spojil kraj desať podujatí z každého historického regiónu a vytvoril unikátnu sériu bežeckých pretekov.

Ilustračný obrázok k článku Bežcov čaká tento rok novinka: Štartuje žilinská ŽupaRUN
Zdroj: archív Michala Mojžiša

Minimaratóny, polmaratóny, desiatky, dvanástky alebo pätnástky prilákajú v priebehu piatich mesiacov bežcov do Liptova, Kysúc, Horného Považia, Turca či Oravy a netradičným spôsobom tak spoja zážitok i radosť z pohybu s poznávaním jedinečných zákutí Žilinskej župy.

Cieľom bežeckej série je podporiť cestovný ruch novým spôsobom, ktorý umožní spoznávať Žilinský kraj aj prostredníctvom športu. Ako informovala vedúca oddelenia cestovného ruchu ŽSK Barbora Zigová, prvými pretekmi bude Tvrdošínska dvanástka, ktorá odštartuje v nedeľu 4. júna. „Skvelý Beh okolo priehrady si budú môcť účastníci vychutnať 24. júna v Turčeku, odkiaľ sa 2. júla presunie ŽupaRUN na Žaškovský minimaratón. Následne séria ponúkne ďalší zážitok, a to Žilinský večerný Rotary beh okolo Vodného diela. Je to náš jediný nočný beh, preto veríme, že si v piatok 28. júla rýchlo nájde svojich nadšencov,“ uviedla B. Zigová.

Ako ďalej doplnila, Žilinská ŽupaRUN bude cez letné prázdniny pokračovať Behom Gaderskou dolinou v Blatnici 19. augusta, ružomberskou Belanskou pätnástkou 20. augusta a Podtatranskou pätnástkou vo Východnej 27. augusta. Začiatok školského roka a druhá septembrová nedeľa prinesie Pohodový štvrťmaratón v Rakovej. Následne sa bežci vyberú do obľúbenej súľovskej prírody, kde začne 14. 10. tradičný Beh Súľovskými skalami. Bežecké preteky uzavrie tradičná Krasňanská desiatka. Posledné kilometre budú môcť bežci absolvovať v Krásne nad Kysucou 12. novembra.

Podľa predsedu ŽSK je pre účastníkov ŽupaRUN pripravená i motivácia vyraziť na čo najviac zo župných pretekov. „Každý, kto sa zúčastní minimálne šiestich podujatí, získa zdarma jedinečné ponožky s originálnym čičmianskym vzorom. Bežci budú pečiatky zbierať do špeciálneho bežeckého pasu,“ doplnil J. Blanár s tým, že víťazom však môže byť každý.

Zdroj: ŽSK

Rýchle správy

Najčítanejšie