Filip Chudý Rôzne

Bezplatné skibusy sa vracajú s novinkami: Prepoja tieto krásy Liptova

Na Liptove čoskoro opäť začnú premávať bezplatné SKI & AQUA BUS-y. Pozrite, aké novinky sú tentoraz pripravené.

Ilustračný obrázok k článku Bezplatné skibusy sa vracajú s novinkami: Prepoja tieto krásy Liptova
Zdroj: Visit Liptov

Už od stredy 26. decembra 2018 začínajú na Liptove premávať bezplatné SKI & AQUA BUS-y. Lyžiarov budú voziť na zjazdovky do Jasnej z celej Demänovskej doliny. Zároveň spoja svahy Jasnej s Liptovským Mikulášom, Aquaparkom Tatralandia, Bešeňovou, s kúpeľmi na Lúčkach a tiež Liptovským Jánom. Bezplatné skibusy prepoja tiež Ružomberok a Malinô Brdo. V aktuálnej zimnej sezóne sa podarilo zjednodušiť a zefektívniť grafikon, spoje posilniť o zhruba 20 %, doplniť do všetkých liniek obrazovky aj zvukové hlásiče a vytvoriť novú prehľadnejšiu mapu skibusov. Informovala o tom Katarína Šarafínová, manažérka pre komunikáciu a PR Oblastnej organizácie cestovného ruchu Region Liptov.

Táto bezplatná doprava na Liptove vstupuje do svojej siedmej lyžiarskej sezóny. Linky prepájajú celý región a sú veľmi pohodlnou formou dopravy najmä pre lyžiarov. „Každý rok sa snažíme servis pre návštevníkov Liptova zlepšovať. Aj preto sme do tejto zimnej sezóny zjednodušili a zefektívnili grafikony a najmä narastá nám počet spojov o zhruba dvadsať percent. Naša mapa skibusov dostala novú, prehľadnejšiu podobu. Určite zaujme to, že je spracovaná podobne, ako sme zvyknutí pri doprave metrom v európskych veľkomestách," povedal predseda predstavenstva Region Liptov Ján Blcháč. Veľkým prínosom by mali byť aj nové typy zastávok vo vybraných lokalitách smerom z Jasnej, ktoré budú výraznejšie a teda popri ceste oveľa lepšie viditeľné a aj obsahovo prehľadné.

„Lyžiari iste ocenia aj ďalšiu novinku. Zastávka ,záchytné parkoviskoʻ v blízkosti Demänovej, bude odteraz vnímaná aj ako náš spoločný prestupový bod pre všetky linky. Najmä pri linkách do Liptovského Jána či do Bešeňovej a na Lúčky sa stávalo, že lyžiari nasadli do liniek premávajúcich len v lokalite Demänovskej doliny a keď prišli na problém, tak už bolo náročnejšie prestúpiť do svojej linky. Nateraz sme tento problém vyriešili a na zastávke ,záchytné parkoviskoʻ budú môcť v pohode prestúpiť do svojej správnej linky,“ povedal riaditeľ strediska Jasná Matej Hulej.

Po pozitívnych skúsenostiach z minulých rokov bude aj túto zimu v prevádzke linka Night City Bus. V hlavnej zimnej sezóne, od 9. januára, bude každú stredu voziť hostí z Jasnej a po novom aj z neďalekej Tatralandie za programom do Liptovského Mikuláša. „Aj preto, že linky sú vyťažené, musíme zvyšovať komfort prepravy a vylepšovať informovanosť lyžiarov. Všetky naše autobusy sú preto vybavené obrazovkami a zvukovými hlásičmi, ktoré efektívne hosťa nasmerujú do výstupného bodu, o ktorý má záujem. Myslíme aj na rodiny s deťmi, ktoré väčšinou netrávia celý deň na lyžiach a chcú skončiť skôr. Preto sme doplnili navyše popoludňajší spoj z Jasnej, čím otvárame rodinám priestor na oddych, ale aj efektívnejšie využívanie atraktívnej ponuky nášho regiónu," povedala riaditeľka Region Liptov Darina Bartková.

Skibusy jazdia medzi strediskami od ranných hodín až do večera a denne prepravujú stovky návštevníkov. Oblastná organizácia cestovného ruchu Region Liptov prevádzkuje dokopy až sedem liniek. V linke, ktorá premáva medzi akvaparkom Tatralandia, Liptovským Mikulášom a Jasnou majú lyžiari bezplatné WiFi pripojenie. Sieť liniek môžu zadarmo využívať majitelia kariet Liptove Region Card a gopass, ako aj denných skipasov. Do novej sezóny navyše autobusy vstupujú s graficky inovovanými polepmi. „Celkové náklady na tento projekt na zimnú sezónu 2018/19 presahujú až 223 000 eur,“ doplnila Šarafínová.

Foto: Ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie