Tomáš Batiz Šport

Boj o miestenky do reprezentácie: Ako sa darilo vodákom z Liptova? FOTO

Slovenskí vodní slalomári bojovali v nedeľu v Čunove na druhých nominačných pretekoch o miestenku do reprezentácie. Ako dopadli vodáci z Liptova?

Ilustračný obrázok k článku Boj o miestenky do reprezentácie: Ako sa darilo vodákom z Liptova? FOTO
12

Plný zisk 44 bodov dosiahli kanoista Marko Mirgorodský a kajakárka Eliška Mintálová, ktorí boli vo svojich disciplínach najlepší v sobotu aj nedeľu. V C1 majú miesto v reprezentácii isté Michal Martikán, Alexander Slafkovský a Matej Beňuš, v K1 zatiaľ Jana Dukátová a Jakub Grigar a v C1 Soňa Stanovská.

Ďalšie dve kolá sa uskutočnia na budúci víkend v rámci 71. ročníka Medzinárodného tatranského slalomu. Rozhodne súčet troch najlepších výsledkov z jednotlivých kôl nominačných pretekov.

Singlista Matej Beňuš obhájil triumf na majstrovstvách Slovenska s medzinárodným obsadením vo vodnom slalome. Medzi ženami zvíťazila v Čunove v kategórii C1 Simona Glejteková. V kategórii K1 získali národný titul Jakub Grigar a Eliška Mintálová.

Beňuš v C1 zvíťazil suverénnym spôsobom, keď zdolal Alexandra Slafkovského o 4,59 sekundy. „Som rád, že sa mi podarilo obhájiť titul. Nie som maximálne spokojný, ale už dávno sa mi v Čunove nepodarilo absolvovať také dobré preteky. Podmienky boli náročné, našťastie som sa vyhol chybám,“ uviedol Beňuš, ktorý sa tešil zo štvrtého titulu na MSR v kariére. Nedarilo sa Michalovi Martikánovi, ktorý skončil siedmy so šiestimi penalizačnými sekundami.

Medzi kajakármi skončil Grigar na druhom mieste za Slovincom Martinom Srebotnikom (+1,94), ďalší Slovák v poradí Martin Halčin bol štvrtý s mankom na víťaza 6,89 s. „Som spokojný s výsledkom, s výkonom už menej. Jazda mohla byť lepšia, cez víkend sa mi išlo dobre, ale na pretekoch som sa necítil dobre. Možno to bolo aj traťou, ktorá bola náročná. Spravil som viacero chýb a tie ma obrali o lepší čas,“ zhodnotil Grigar.

Preteky v Čunove boli zároveň prvé zo štyroch nominačných podujatí do slovenskej reprezentácie.