Tomáš Batiz Futbal

Bojovný výkon Ružomberka nestačil: Liptáci prehrali na Slovane, FOTO

Futbalisti Ružomberka prehrali v rámci 5. kola nadstavby na ihrisku Slovana Bratislava.

Ilustračný obrázok k článku Bojovný výkon Ružomberka nestačil: Liptáci prehrali na Slovane, FOTO
5

Futbalisti Slovana Bratislava zvíťazili v nedeľňajšom domácom stretnutí 5. kola skupiny o titul Fortuna ligy nad MFK Ružomberok 3:2. Pod triumf čerstvého majstra sa podpísal dvojgólový Andraž Šporar, druhý zásah dosiahol z pokutového kopu. O tretí „zárez“ „belasých“ sa postaral Dejan Dražič. Na priebežných 1:1 vyrovnal tesne po zmene strán hosťujúci Dominik Kružliak, v závere skorigoval striedajúci Viktor Jedinák. Slovan v tomto ročníku v lige stále neprehral, celkovo 27 zápasov.

Slovan mohol otvoriť skóre už v 8. minúte, Čavrič nacentroval do šestnástky, ale Šporarovu hlavičku vytesnil Macík. Hostia mohli domácich vzápätí potrestať, k lopte sa dostal v šestnástke Gál-Anrezly, no zblízka prestrelil. „Belasí“ sa dočkali otváracieho zásahu v 20. minúte. Rabiu vysunul Šporara, ten si poradil s obrancom a nedal Macíkovi šancu. Domáci si v obrane nepočínali iste, ale Ružomberok doplácal na koncovku. Ešte do polčasovej prestávky mohol inkasovať druhýkrát, no Čavrič trafil iba žrď.

Hostia zaskočili Slovan hneď po zmene strán. Po rohovom kope sa dostala lopta ku Kružliakovi a ten vyrovnal. Na opačnej strane sa dostal do zakončenia Rabiu, hlavou však tesne minul. V 55. minúte mohol poslať domácich do vedenia Holman, prihrávku striedajúceho Mohu však v poslednej chvíli odvrátil Kružliak. Bratislavčania zvýšili tempo, v 60. minúte Takáč fauloval vo vlastnej šestnástke Ljubičiča a Šporar sa z 11 m nepomýlil – 2:1. Ružomberok sa v závere pokúsil zabojovať, blízko k vyrovnaniu bol Mustedanagovič, jeho technický pokus šiel tesne vedľa pravej žŕdky. Slovan však hrozil z protiútokov a napokon uspel. Madleňákovu strelu vyrazil Greif, tá sa dostala k Mohovi, ten prihral na osamoteného Dražiča, ktorý poslal Slovan do dvojgólového vedenia. Vzápätí sa dostal do zakončenia Moha, ale tentokrát sa blysol brankár Macík. Ružomberku sa predsa podarilo zdramatizovať záver, keď v 90. minúte skóroval Jedinák, ale napokon všetky tri body zostali v Bratislave a „belasí“ oslávili titul víťazstvom v domácom prostredí.

ŠK Slovan Bratislava – MFK Ružomberok 3:2 (1:0)

• Góly: 20. a 62. Šporar (druhý z 11 m), 74. Dražič – 48. Kružliak, 90. Jedinák.