Jozef Milan Rôzne

Byť na plavárni a zároveň v knižnici a kaviarni je uletená predstava? V Ružomberku už nie

Spoločnosť IVANING, ktorá prevádzkuje Mestskú plaváreň a spravuje multifunkčné priestory bývalého papierenského učilišťa na Supre, urobila spolu s Mestskou knižnicou Ružomberok zaujímavé spojenie. Na dieťa, ktoré je v plavárni, môžete počkať v kaviarni s knižkou v ruke a kávou na stolíku.

Ilustračný obrázok k článku Byť na plavárni a zároveň v knižnici a kaviarni je uletená predstava? V Ružomberku už nie
Foto: Jozef Milan

Nové priestory pobočky Mestskej knižnice na Bystrickej ceste, sa nachádzajú v priestoroch kaviarne na poschodí, vstup zozadu cez nové parkovisko alebo cez vstup do Mestskej plavárne (fotogaléria).

Tatiana Babincová, riaditeľka Mestskej knižnice Ružomberok: „Väčšina knižníc v zahraničí je súčasťou väčšieho komplexu. Ľudia sa tam prichádzajú zahrať, zašportovať si, pozrieť si film, alebo niečo iné. Celá rodina môže tráviť voľný čas viacerými spôsobmi a naraz, a to sa mi páči. My rátame s tým, že sem prídu rodičia so svojimi deťmi na plavecký krúžok a nemusia byť len pri bazéne alebo sedieť hore na balkóne. Odteraz si v týchto priestoroch môžu prečítať naše noviny a časopisy, použiť internet, a to všetko v príjemnom prostredí pri káve.“

Pavol Ivan, konateľ firmy IVANING, prevádzkovateľ plavárne: „Súčasná doba je taká, že deti vyháňame od počítačov a mobilov, aby šli vonku, kdežto v minulosti sme boli bití zato, že sme chodili neskoro domov. Takto sa buď nenadväzujú, alebo strácajú krásne kamarátstva. Aj spojením plavárne a knižnice chceme do budúcna prispieť k pozitívnej zmene.“ Spoločnosť IVANING prestavala priestory bývalého SOU papierenského, ktoré sú priamo prepojené s plavárňou a knižnicou, na multifunkčné centrum zamerané na rodiny s deťmi. Základom bola nájomná zmluva s Mestom Ružomberok, uzatvorená vo februári 2014 (viac v príspevkoch uvedených nižšie).

Rozšírené otváracie hodiny pobočky Mestskej knižnice na Bystrickej ceste

  • STREDA, ŠTVRTOK, PIATOK
  • 9.00 – 17.00 hod.

Riaditeľka MsK plánuje v budúcnosti otváracie hodiny prispôsobiť reálnym potrebám návštevníkov.

Súvisiace príspevky:

Mestská knižnica na Bystrickej ceste sa presťahovala
17
Galéria
Foto: Jozef Milan

Najčítanejšie